Sobotka soptil na tiskovce: Řekněte lidem, jestli mají umřít hlady, nebo krást!

09.04.2013 15:45

V reakci na dnešní jednání tripartity a další politické aktuality uspořádala ČSSD v Lidovém domě tiskovou konferenci, kde pohovořil předseda strany Bohuslav Sobotka.

Sobotka soptil na tiskovce: Řekněte lidem, jestli mají umřít hlady, nebo krást!
Foto: Ladislav Carda
Popisek: V Ostravě začal 37. sjezd ČSSD
reklama

„Vláda není schopná se vcítit do pozice nezaměstnaných, osamělých důchodců, nebo samoživitelů,“ rozčílil se hned v úvodu brífinku předseda Sobotka. Komentoval návrh občanských demokratů z minulého týdne, že by i životní minimum mělo být předmětem exekuce.

„A ODS teď navrhuje, aby tyto lidi bylo možné ještě více zmáčknout,“ protestoval Sobotka. Podle něj, jestliže ODS navrhuje minimum exekuovat, měla by těm lidem také říct, jak si zajistit základní obživu. „Jestli mají umřít hlady, nebo jestli mají krást,“ upřesnil Sobotka.

„Těch necelých devět tisíc je nepodkročitelné minimum a není možné, aby na něm ještě vydělávali exekutoři,“ pokračoval rozčíleně Sobotka. Následně ujistil, že ČSSD žádný takový návrh nepodpoří.

Druhým tématem, ke kterému se Sobotka vyjádřil, byla nezaměstnanost. Dokonce si na tiskovou konferenci přinesl graf, na kterém ukazoval vývoj „Nečasovy politiky nezaměstnanosti“. I když se vláda podle aktuálních čísel chlubí mírným poklesem, podle Sobotky to není žádné řešení a bez práce je pořád téměř šest set tisíc lidí.

To vše je navíc komplikováno neúčinnou pomocí státu nezaměstnaným. „Úřady práce byly Drábkem personálně zdevastovány. Dneska jsou přetíženy nefungujícím systémem výplaty dávek a nemají prostor se věnovat nezaměstnaným,“ uvedl předseda ČSSD. Dotace na nová pracovní místa jsou podle něj pozitivní změnou, ale nezaměstnanost nevyřeší. „Tu vyřeší jen úplná změna hospodářské politiky vlády,“ myslí si Sobotka. Ke změně podle něj dojde, jen pokud vláda přestane škrtat a začne dělat aktivní politiku zaměstnanosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

22:25 Fašismus propašovali Ukrajinci i na dresy. Je potřeba lži vytáhnout na světlo. Byli jsme při křtu knihy Nemrzačte naši historii

REPORTÁŽ Lhaní ohledně padlých při karpatsko-dukelské operaci. Pomník vlasovcům v Řeporyjích. Odstra…