Sobotka straníkům: Nebojte, po volbách zrušíme, co se dá

12.02.2011 13:47

Úřadující předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka chce zrušit všechno, co vláda Petra Nečase prosadí. Tedy to, co zrušit půjde. Už dříve to naznačil, v sobotu to na jednání vedení strany straníkům zopakoval.

Sobotka straníkům: Nebojte, po volbách zrušíme, co se dá

"Pokud koalice prosadí povinné spoření ve fondech, které by mělo začít platit od roku 2013, tak už bude jen rok do voleb a my bychom měli lidem říci, že po volbách zrušíme povinnost spořit v penzijních fondech," naplánoval si Sobotka podle serveru iDNES.cz.

Až se jeho strana dostane k moci, což předpokládá, zruší, co bude moci. Zvýší například znovu daně a v podstatě stornuje všechno, co koalice provede se sazbou DPH.

Povinné spoření chce zavést hlavně TOP 09, ODS by raději dobrovolné spoření, ale i na povinné by kývla. Věci veřejné by spoření braly spíš jako doplněk.

Nečas ohrožuje životy občanů

Sobotka se opřel do vlády i z jiných stran. Hovořil o možné zdravotnické krizi, která přijde, až 1. března opustí nemocnice bezmála čtyři tisíce lékařů. Vláda podle něj nekoná tak, jak by měla.

"Není možné, aby zůstal ve funkci předseda vlády, který ohrozí životy občanů," neodpustil si mimo jiné na adresu Nečase.

Ministr Heger lékařům prahnoucím po vyšších platech nabídl dvě miliardy, a tedy zvýšení platů o pět až osm tisíc. Lékaři ale chtějí osm až dvanáct a nic pro sestry. Diskuse se proto stále vede a hrozba trvá. Pomoc v krizi už nabídla armáda prostřednictvím ministra obrany Alexandra Vondry.

Čtěte:

Foto: Hans Štembera

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: par

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…