Sobotka straníkům: Nebojte, po volbách zrušíme, co se dá

12.02.2011 13:47

Úřadující předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka chce zrušit všechno, co vláda Petra Nečase prosadí. Tedy to, co zrušit půjde. Už dříve to naznačil, v sobotu to na jednání vedení strany straníkům zopakoval.

Sobotka straníkům: Nebojte, po volbách zrušíme, co se dá

"Pokud koalice prosadí povinné spoření ve fondech, které by mělo začít platit od roku 2013, tak už bude jen rok do voleb a my bychom měli lidem říci, že po volbách zrušíme povinnost spořit v penzijních fondech," naplánoval si Sobotka podle serveru iDNES.cz.

Až se jeho strana dostane k moci, což předpokládá, zruší, co bude moci. Zvýší například znovu daně a v podstatě stornuje všechno, co koalice provede se sazbou DPH.

Povinné spoření chce zavést hlavně TOP 09, ODS by raději dobrovolné spoření, ale i na povinné by kývla. Věci veřejné by spoření braly spíš jako doplněk.

Nečas ohrožuje životy občanů

Sobotka se opřel do vlády i z jiných stran. Hovořil o možné zdravotnické krizi, která přijde, až 1. března opustí nemocnice bezmála čtyři tisíce lékařů. Vláda podle něj nekoná tak, jak by měla.

"Není možné, aby zůstal ve funkci předseda vlády, který ohrozí životy občanů," neodpustil si mimo jiné na adresu Nečase.

Ministr Heger lékařům prahnoucím po vyšších platech nabídl dvě miliardy, a tedy zvýšení platů o pět až osm tisíc. Lékaři ale chtějí osm až dvanáct a nic pro sestry. Diskuse se proto stále vede a hrozba trvá. Pomoc v krizi už nabídla armáda prostřednictvím ministra obrany Alexandra Vondry.

Čtěte:

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

16:20 Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

„Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v ja…