Sobotka volá po federální Evropě. Je prý řešením problémů

08.04.2013 20:13

Česká republika by v nejbližších pěti letech neměla být členem eurozóny, neboť na vstup není připravena. Nicméně i za těchto okolností bychom podle předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky měli konvergovat ke společným hospodářským, fiskálním a daňovým politikám. Je totiž přesvědčen, že má evropská integrace budoucnost.

Sobotka volá po federální Evropě. Je prý řešením problémů
Foto: ČSSD
Popisek: Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka

Svoboda je přesvědčen, že federální budoucnost Unie je skutečným řešením současných problémů eurozóny.

Struktura hlavních daní, například HDP, v naší zemi je dána Evropskou unií, míní Sobotka. Daňový základ navíc také často odráží podporu přímých zahraničních investic, případně investic vůbec. „Sladění daňového základu je pak předpokladem pro zvýšení přitažlivosti Evropské unie pro investory a větší srovnatelnosti daňové zátěže,“ píše v nedělní MF Dnes Sobotka.

Sbližování daní je nezbytnost

Sladění daní je podle předsedy největší opoziční strany silně spojené s případným zavedením eura v České republice. Konvergence k Unii je tak nutná. „Jakkoliv sbližování daní je žádoucí pro země Evropské unie i bez ohledu na to, zda mají euro, či nikoliv, v případě zavedení eura se z této harmonizace stává nezbytnost,“ míní Sobotka.

A byť Česko v nejbližších pěti letech podle Sobotky zcela určitě nebude členem eurozóny, neboť není připravena na vstup, i tak by měla konvergovat ke společným hospodářským, fiskálním a daňovým politikám. Navíc bychom mohli udělat některá gesta, kterými se přihlásíme k prohlubování evropské integrace a která nás nebudou nic stát, spíše z nich můžeme mít výnos.

„Jelikož jsem si jist, že evropská integrace má budoucnost, je velmi žádoucí snažit se o pokrok i v harmonizaci daňové politiky,“ uzavírá pro deník MfD Sobotka.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…