Sobotku čekají bilanční rozhovory s Mládkem a Zaorálkem

15.11.2016 6:19

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude dnes pokračovat v bilančních rozhovorech se členy své vlády. Po poledni se ve Strakově akademii setká s ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD), později odpoledne se šéfem diplomacie Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Při schůzkách chce Sobotka s ministry zhodnotit dosavadní práci a stanovit priority pro zbývající rok do sněmovních voleb.

Sobotku čekají bilanční rozhovory s Mládkem a Zaorálkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Mládek před měsícem nabízel Sobotkovi rezignaci v souvislosti se svým neúspěchem v senátních volbách na Táborsku, premiér se však rozhodl ponechat ho ve funkci. Minulý týden naopak rozhodl, že vládu opustí jiní dva zástupci ČSSD - ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Zaorálek čelil v říjnu kritice kvůli tomu, že jeho úřad připravil text prohlášení nejvyšších ústavních činitelů o vztazích s Čínou, kteří se v něm distancovali od schůzky ministra kultury Daniela Hermana (KDU-ČSL) s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. Opozice prohlášení označovala za projev vazalství Česka vůči Pekingu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Toto řekl Halík u Moravce: Nejde o to, aby v médiích byly zastoupeny všechny názory, ale aby tam byli lidé, kteří mají co říct

14:35 Toto řekl Halík u Moravce: Nejde o to, aby v médiích byly zastoupeny všechny názory, ale aby tam byli lidé, kteří mají co říct

Po jedné hodině odpoledne proti sobě v Žižkovské věži u Václava Moravce zasedli teolog Tomáš Halík, …