Sobotkův kabinet projedná penze horníků a s kraji peníze pro sociální služby

25.03.2015 6:02

Vláda dnes projedná dřívější odchody horníků do důchodu nebo změnu vzhledu hodností na policejních uniformách. Ještě před pravidelnou schůzí bude kabinet jednat s hejtmany o financování sociálních služeb, oprav mostů a silnic nižších tříd či dobrovolných hasičů. Po schůzi vlády se sejdou zástupci koaličních stran, aby řešili podrobnosti návrhu zákona o zveřejňování smluv.

Sobotkův kabinet projedná penze horníků a s kraji peníze pro sociální služby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jmenovaná vláda v čele s Bohuslavem Sobotkou
reklama

Asociace krajů chce na dopoledním jednání s ministry požádat o 721,5 milionu korun na dofinancování sociálních služeb v letošním roce. Představitelé krajů by s kabinetem mohli jednat také o dřívějším odchodu některých horníků do důchodu, který má vláda na dnešním programu. O pět let dřív do penze mají podle návrhu ministerstva práce chodit všichni horníci, kteří začali fárat před rokem 1993 a odpracovali stanovený počet směn; tedy nejen ti, kteří potřebné doby pod zemí dosáhli do konce roku 2008.

V souvislosti s plánovanou výměnou policejních uniforem vláda také posoudí, zda neupraví podobu důstojnických hodností a nynější stříbrné osmicípé hvězdy od června postupně nahradí pěticípé zlaté hvězdy. U nižších hodností to mají být stříbrné trojcípé hvězdy. Ministerstvo školství bude informovat o aktuálním stavu dobíhajícího Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Koaliční zástupci projednají úpravy návrhu zákona o registru smluv, který má úřadům i státním, krajským a obecním firmám ukládat povinnost zveřejňovat nově uzavřené smlouvy v hodnotě nad 50.000 korun.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

19:30 Šok. Ředitel ČT Dvořák lapal po dechu. Fridrichová se Šarapatkou ho obešli

Rada České televize své pravidelné středeční jednání tentokrát prováděla částečně distančně. Někteří…