Policie byla k pomníku maršála Koněva přivolána dnes kolem 13:00. Při příjezdu hlídky bylo na místě několik osob, které památník čistily. Policisté zjistili jejich totožnost pro případ dalšího šetření. „Podle mých informací k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo,“ uvedl Rybanský.
Podle televize Prima začala dvojice mužů čistit pomník dnes kolem 10:00 a jejich práce neměla politický podtext. „Bylo to zašpiněné, nikdo to nechce vyčistit, tak by se to mělo vyčistit,“ řekl jeden z nich televizi. Odmítl, že by byl profesionálním odstraňovačem graffiti.
Mluvčí radnice Prahy 6 Ondřej Šrámek dnes pro ČTK odmítl, že by očištění sochy maršála Koněva iniciovala radnice městské části. Podle něj šlo zřejmě o soukromou iniciativu. „Naše akce to určitě nebyla. Pan starosta (Ondřej Kolář, pozn. ČTK) jasně řekl, že dokud se s ruskou ambasádou nezačne konstruktivně jednat o tom, kam tu sochu přesunout, tak tam ta barva zůstane,“ řekl Šrámek ČTK.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Máte dojem, že je v Praze dostupné bydlení?
Není a to jste byl několik let i primátor a ve vedení Prahy jste i teď, tak jak vám věřit, že pro lepší dostupnost opravdu něco uděláte, když jste do teď nic neudělali, a to jste byli i ve vládě?
Další články z rubriky

14:11 Drzá Richterová, prázdná Nerudová. Maláčová si nebrala servítky
Předsedkyně SOCDEM Jana Maláčová v podcastu Chuť moci od společnosti Datarun vysvětlila, jaká strana…
- 11:33 Pozvali Konečnou, pozvali Rajchla. A pak začalo na ČT peklo
- 7:50 Trest smrti. Odměna přes 2 miliony korun. Vyšetřování Kirkovy vraždy se rozjelo
- 21:20 Dnes Polsko, zítra Česko? Pekarová má po ruském útoku jasno
- 19:20 „Foltýni, Ludwigové, Mácové.“ Dan Vávra po vraždě Kirka vytáhl jména
- 17:37 Vadim Petrov: Fiala leží Čechům v žaludku víc než komunisté