Šok! V Evropském parlamentu prý dochází ke znásilněním, jenže se to tutlá

26.10.2017 20:27

Server Politico.eu přinesl informace o tom, že v budovách Evropského parlamentu dochází k sexuálnímu harašení. Oficiálně je sice možné si stěžovat, ale ženy, které tak učinily, prý zjistily, že se s jejich stížností nic nedělá.

Šok! V Evropském parlamentu prý dochází ke znásilněním, jenže se to tutlá
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku
reklama

Hollywood řeší kauzu Harveyho Weinsteina, který údajně sexuálně obtěžoval celou řadu hereček. Evropský parlament teď podle serveru Politico.eu řeší podobný problém. Několik žen, které se pohybují v prostorách Evropského parlamentu, se prý také setkalo se sexuálním harašením, ale když si stěžovaly, s jejich stížností se bohužel nic nestalo. Dámy prý narazily na těžko proniknutelnou hradbu mlčení.

Předseda Evropského parlamentu Antonio Tajani oznámil, že politické těleso má nastavené postupy, s jejichž pomocí je možné se vypořádat se sexuálním obtěžováním. Existuje výbor, k němuž mohou sexuálně obtěžované pracovnice či pracovníci podat stížnost ze sexuálního obtěžování a tato stížnost bude řádně prošetřena. V poslední době prý ale žádná stížnost nepřišla.

Server má ale k dispozici jiné informace. Čtyři ženy, které pracují na půdě Evropského parlamentu, si sexuálním obtěžováním prošly. Dvě z nich byly prý dokonce znásilněny svými kolegy.

„Pokud existují nějaké formální procedury, ani nevím, jaké jsou. Cítila jsem se naprosto ztracená,“ prozradila žena, která si nepřála zveřejnit své jméno. Požádala o pomoc svého nadřízeného, ale ani ten prý nevěděl, na koho se obrátit. Nakonec přece jen pomoc našla, ale základní rada prý stejně zněla, aby se obrátila na policii.

O tom, co se jí stalo, prý vědělo pět dalších zaměstnanců parlamentu, ale ti o tom mlčeli. Údajný násilník prý časem opustil své místo, ale dlouho se nic nedělo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …