Šokující zpráva, která unikla z britského ministerstva. Odkrývá, co se chystá uvnitř muslimských věznic

20.04.2016 16:36

Podle nejnovější zprávy, která unikla z britského ministerstva spravedlnosti, imámové za branami věznic podněcují trestance k nenávisti a nabádají je k vraždám nevěřících. Z listopadové inspekce věznic také vyšlo najevo, že ve více než deseti z nich je běžně k dostání extremistická literatura. Informuje web The Sun.

Šokující zpráva, která unikla z britského ministerstva. Odkrývá, co se chystá uvnitř muslimských věznic
Foto: Hans Štembera
Popisek: Modlitba k Alláhovi
reklama

Vězeňští imámové podporují podněcování nenávisti vůči bezvěrcům. Vyplývá to z nejnovější zprávy, kterou si nechalo vypracovat britské ministerstvo spravedlnosti.

Podle ministra spravedlnosti Michaela Govea byly ve více než deseti věznicích nalezeny extremistické knihy a letáky.

„Ty letáky byly sexistické, homofobní a vedly vězně k zabíjení nevěřících a odvržení britských hodnot,“ píší deník také s odvoláním na The Times. Taktéž prý naváděly vězně k tomu, aby finančně podporovali islámské charity napojené na teroristické organizace.

Odhaduje se, že v britských věznicích pracuje zhruba 100 imámů, přičemž jeden si za rok vydělá i přes milion korun. A na těchto 100 imámů připadá 12 328 muslimských vězňů.

Muslimové tvoří takřka patnáct procent britských vězňů, z celkové populace Británie jich je však jen pět procent. Ze zprávy tak vyplývá, že snahy imámů bojovat proti extremismu jsou mnohdy nedostačující, „občas na to nemají schopnosti, častějí však chybí vůle“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…