Solidární Česko: Hamáček nabízí pomoc Notre-Dame, Srí Lance i Íránu

21.04.2019 12:42

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček dává na sociální síti Twitter jasně najevo, že je Česká republika solidární s obyvateli jiných zemí, kteří se ocitli v nesnázích, a nabízí jim pomoc. Češi nebudou stát stranou jak v případě obnovy francouzské katedrály Notre-Dame, tak v případě rozsáhlých povodní, které postihly Írán. A v neposlední řadě ani v případě bombového útoku na Srí Lance. Tady všude je Česko připraveno pomoci.

Solidární Česko: Hamáček nabízí pomoc Notre-Dame, Srí Lance i Íránu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček

Obyvatelé ostrovní Srí Lanky prožívají děsivou velikonoční neděli. V místních kostelích a luxusních hotelích se údajně ozvalo 8 výbuchů. Po sociálních sítích kolují snímky poničených kostelů s krví věřících na lavicích.

Český ministr vnitra Jan Hamáček je z tohoto obrazu zkázy zděšen.

Na sociální síti také zdůraznil, že Češi jsou připraveni pomoct nejen zraněným lidem a pozůstalým po obětech na Srí Lance, ale třeba také v Íránu. Iráčané se potýkají s katastrofálními záplavami. „Vždy pomáháme tam, kde je potřeba. Obyvatele Íránu zasáhly povodně s devastujícími následky, proto do Íránu posíláme letadlo s pomocí pro lidi i techniku na likvidaci následků. Díky mezinárodní pomoci lidé opět získají důstojné podmínky pro život,“ napsal ministr vnitra.

Krátce poté, co začala hořet katedrála Notre-Dame v Paříži, se vláda jako celek shodla také na tom, že nabídne pomoc s obnovou katedrály. Naši restaurátoři prý mohou také přiložit ruku k dílu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …