Somálský migrant k smrti vyděsil cestující v autobuse. Něco takového ještě nezažili

27.12.2016 10:12 | Zprávy

Španělsko, Velká Británie, Belgie, Francie, Německo. Ve všech těchto zemích již v minulých letech proběhl jeden či více teroristických útoků. Itálii se zatím něco takového vyhýbá, ale obyvatelé země tuší, že je to jen otázka času. Jejich obav chtěl patrně využit senegalský migrant, když vyhrožoval útokem.

Somálský migrant k smrti vyděsil cestující v autobuse. Něco takového ještě nezažili
Foto: Vít Hassan
Popisek: Poslední den v provizorním táboře „Džungle“ u Calais. Dnes francouzské úřady začaly asi týdenní akci na jeho vyklizení. Jde o přesídlení cca 8000 migrantů

Horké chvilky připravil osmatřicetiletý somálský migrant cestujícím v autobuse v Janově. Jak píše britský deník Express, zkoprnělým Italům vyhrožoval teroristickým útokem. „Vaše děti budou pykat. Uděláme tady v Janově teroristický útok a také vy si prožijete šťastné Vánoce. Nejenom Tunisané vědí, jak se dělají bomby,“ pokřikoval Somálec v autobuse se zjevným odkazem na tuniského občana Anise Amriho, který spáchal teroristický útok v Berlíně.

Řidič autobusu přivolal policii, ale Somálec se neuklidnil ani po jejím příchodu. Policistům popřál šťastné a veselé Vánoce a následně rozbil hlavou jedno z oken autobusu. Provoz pravidelné linky byl přerušen a muž byl nakonec eskortován speciálním vyšetřovacím týmem, který se zabývá hrozbami terorismu. Zatím není zřejmě, jestli byl migrant ve spojení s Islámským státem či dalšími radikály, ale Itálie si opět připomněla, že terorismus představuje reálnou hrozbu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Josef Provazník

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

migrace

Zajímalo by mě, jaký je ten váš zmiňovaný recept na migraci, když tvrdíte, že ,,my jako hnutí ANO říkáme, že máme svůj vlastní recept na pakt víz a migrace, na migraci jako celek." Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nešťastný den Nerudové. „Poučení“ hned po dvou tweetech

21:37 Nešťastný den Nerudové. „Poučení“ hned po dvou tweetech

Dva příspěvky publikovala europoslankyně Danuše Nerudová během posledních hodin na sociální sítě. V …