Sorry, tuto hru nehraji. Profesor Fiala začal posílat Babišovi vzkazy přes Šafrovo fórum

25. 2. 2019 19:50

Předseda ODS dal jasně najevo, že už má plné zuby Babišova politického marketingu. Na serveru Forum24.cz. Pavla Šafra vysvětlil, co ho rozzlobilo.

Sorry, tuto hru nehraji. Profesor Fiala začal posílat Babišovi vzkazy přes Šafrovo fórum
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Fiala
reklama

Profesor Petr Fiala už odmítá hrát hry, které nám podle jeho názoru podsouvají političtí marketéři předsedy vlády Andrej Babiše (ANO). Ti se nás snaží přesvědčit, že Babiš brojí proti nebezpečnému masu z Polska. Jenže realita je prý poněkud jiná.

„Ministr vlády Andreje Babiše oznámil zavedení přísných kontrol na maso, které do České republiky dováží koncern Andreje Babiše. Uznejte, nezní to trochu divně? Jistěže ano. Ale největší paradox dneška je v tom, že z toho žádný skandál není. Vlastně to má pro importéra mnohem menší následky, než kdyby to byl kdokoli jiný. Jistě by se taková aféra a jméno dovozce objevilo na titulní straně dvou předních českých deníků. Jenže jde o premiérovu firmu. Tak je klid. Na práci, či na co,“ napsal Fiala na Šafrově serveru.

Jako by to nestačilo, šéf hnutí ANO bojuje za udržení zemědělských dotací pro největší české a slovenské podniky. Pročpak asi? Protože v Česku a na Slovensku získává 70 procent dotací jen sedm procent podniků. A mezi nimi je i Babišův Agrofert, momentálně odložený ve svěřenském fondu předsedy vlády.

Třetí a poslední absurditou, o které Babišovi marketéři nemluví, se týká živnostníků. Babiš na nedávném sněmu prohlašoval, že hnutí ANO pozapomnělo na živnostníky a teď se k nim opět musí vrátit.  

Fiala připomíná, že to je trochu jinak. Babiš na živnostníky nezapomněl, nýbrž po nich několik let šlapal, ať už skrze zavedení EET, zavedením kontrolních hlášení, nebo vyšším tlakem ze strany finanční správy, která rozdávala zajišťovací příkazy a nejednu firmu přivedla ke krachu.

„Tentýž den jsme si totiž mohli v novinách přečíst informaci, že pracovníci finanční správy byli za éry ministra financí Babiše finančně motivováni, aby během svých kontrol našli pochybení a ukládali pokuty. Prostě: když nenajdou pochybení, nebude odměna, když najdou, bude odměna. A takových speciálně honorovaných kontrol s požadovaným výsledkem byly stovky. Některé vyústily do známé kauzy zabezpečovacích příkazů,“ napsal Fiala.  

„Mimochodem se také potvrdilo, že celou tuto věc s neetickým vedením finanční správy současná ministryně financí dlouho tajila. Tedy přesněji: buď o tom nevěděla, nebo věděla a lhala veřejnosti. Otázka, co je vlastně horší, se zodpovídá velmi těžko. Ale kdo by se z toho rozhodně měl zodpovídat, je Andrej Babiš. A ne že se mu skočí na marketingový trik, jak to teď všechno zařídí. Už to zařídil, výsledek vidíme,“ pokračoval nelítostně.  

Podle předsedy ODS je třeba se ptát, proč Babiš už několik let zavrhuje nápady ODS na pomoc živnostníkům a místo reálných opatření v jejich prospěch chrlí jen ona marketingová hesla.

„To myslíte vážně? Tak sorry, tuto hru já nehraji,“ uzavřel Fiala svůj vzkaz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

19:45 Funguje lockdown? Tyhle mrtvé nepočítají, nehodí se jim to, varuje ekonom

V Česku se stále vede debata, zda lidé umírají tzv. s covidem nebo na covid. Ale co ti, kteří zemřel…