Soud projedná odvolání exšéfa dotačního úřadu Kušnierze

17.01.2013 6:40 | Zprávy

Pražský vrchní soud dnes projedná odvolání v případu bývalého ředitele dotačního úřadu Severozápad Petra Kušnierze. Ústecký krajský soud mu uložil v červenci za přijímání úplatků a zneužití pravomoci veřejného činitele 7,5 roku vězení a pokutu 750.000 korun. Podle soudu chtěl po žadatelích o evropské dotace minimálně 1,7 milionu korun. Vinnými soud shledal i šest zbylých obžalovaných, tři komplicové dostali pětileté vězení, tři žadatelé podmíněné tresty.

Soud projedná odvolání exšéfa dotačního úřadu Kušnierze
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Kušnierz chtěl podle obžaloby prostřednictvím tří kamarádů po žadatelích provize z přidělených dotací. Prvostupňový soud konstatoval, že žádali minimálně o 1,7 milionu korun a velkou část z toho skutečně převzali. Bývalý ředitel dostal také pětiletý zákaz práce s evropskými dotacemi. V případě, že by nezaplatil pokutu, bude muset strávit za mřížemi o rok déle. Kušnierz od počátku jakoukoli vinu odmítá.

Policie prošetřovala tři projekty

Další tři obžalování - Václav Poláček, Roman Švec a Ukrajinec Vladislav Hleba dostali pětileté nepodmíněné tresty a třísettisícové pokuty. Tři žadatelé o dotace dostali podmíněné tresty od jednoho roku do dvou let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk, mp

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

8:22 Rajchl vyhlásil válku Oganesjanovi. Přepadli mu dceru

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl podal trestní oznámení na aktivistu Vojtěcha Pšenáka, asistenta …