Soud projedná spor o nárok na historický dům na Hradčanech

17.04.2014 6:29 | Zprávy
autor: vam, čtk

Městský soud v Praze dnes projedná odvolání v kauze žaloby dědiců, kteří se po Správě Pražského hradu domáhají vydání historického domu v Jelení ulici. Kancelář prezidenta republiky loni spor prohrála u Obvodního soudu pro Prahu 1, který rozhodl, že dům musí být vydán trojici dědiců původních majitelů.

Soud projedná spor o nárok na historický dům na Hradčanech
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Pražský hrad

Spor se týká jednopatrového obytného domu na adrese Jelení 13, který od areálu Hradu odděluje Jelení příkop a Lumbeho zahrada. Stát objekt vyvlastnil v roce 1957 podle vládního nařízení o chráněné oblasti Pražského hradu. Dědicové o dům bojují řadu let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Hřib (Piráti): Posíláme Evropské komisi nové podklady ke střetu zájmů Agrofertu

Proč? Jestli se děje třeba něco nezákonného, proč neinformovat orgány v trestním řízení? Proč donášet EK? To je jako byste tvrdila, že nejsme suverénní stát, co si problémy neumí vyřešit sami. To je nám nějaké EU nadřízená?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo zve sudetské Němce? Neziskovka s vazbami na sponzory Petra Pavla

15:51 Kdo zve sudetské Němce? Neziskovka s vazbami na sponzory Petra Pavla

Neziskovka Meeting Brno pozvala do moravské metropole sudetoněmecký landsmanšaft, vedle toho ale kaž…