Soud rozhodne o nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu

16.03.2017 6:27 | Zprávy
autor: vam, čtk

Pražský městský soud dnes rozhodne o žalobě někdejšího místopředsedy vlády Martina Bursíka na postup policie a magistrátu při loňské návštěvě čínského prezidenta v hlavním městě. Podle Bursíka si policisté a magistrátní úředníci počínali nezákonně, když na Hradčanské náměstí odmítli vpustit demonstranty protestující proti lidskoprávní politice Číny.

Soud rozhodne o nevpuštění protičínských demonstrantů k Hradu
Foto: archív autora
Popisek: Čína, ilustrace

Bursíkova žaloba poukazuje na to, že demonstrace může být zakázána jen do tří dnů od jejího ohlášení, což se nestalo. Policie přesto okolí Hradu uzavřela pro chodce i vozidla, argumentovala bezpečnostními důvody. Bursík tvrdí, že tím policisté porušili ústavně zaručené právo na shromažďování. U náměstí se prý navíc chovali "pasivně agresivně" a vypadali, že chtějí vyprovokovat konflikt.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Příjmy

Já bych řekla, že většina lidí v ČR nemá ani ten průměrný příjem, ale spíš podprůměrný. Jestli jsou pro vás tito lidé prioritou, co s uděláte s tím, aby jejich příjmy a životní úroveň byly lepší? Zatím jsme se toho od vás kromě kritiky jiných moc nedočkali.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proměna Andreje Babiše, které se ani nechce věřit

9:05 Proměna Andreje Babiše, které se ani nechce věřit

VIDLÁKŮV TÝDEN Ukažte mi nahrávku, tomu se ani nechce věřit, směje se moravský zemědělec a bloger Da…