Soud uložil exstarostce Štěchovic Vlkové podmínku za vydírání

07.11.2012 17:05

Okresní soud pro Prahu-západ uložil dnes středočeské zastupitelce za ČSSD a bývalé starostce Štěchovic Miloslavě Vlkové sedmiměsíční trest s podmíněným odkladem na rok. Žalobce jí dává za vinu, že v době, kdy byla starostkou Štěchovic, vydírala svou podřízenou.

Soud uložil exstarostce Štěchovic Vlkové podmínku za vydírání
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Před soudem stanula i právní zástupkyně města. Soud jí vyměřil stejný trest jako Vlkové. Obě ženy tvrdí, že je jejich stíhání účelové. Vlková dokonce opustila soudní síň ještě předtím, než soudkyně dočetla odůvodnění rozsudku. Zvolala při tom: "Ať žije spravedlnost!"

Lituji všech, kdo žijí v této zemi, řekla

Později na chodbě novinářům řekla, že se proti verdiktu určitě odvolá. "Platím daně pro špinavé soudy. Lituji, že jsem neodešla již kdysi dávno před lety z této země. Litují všech, kdo tady žijí," prohlásila. Emotivně reagovala na odsuzující rozsudek i jedna z příznivkyň Vlkové, která v soudní síni bučela a po vyvedení dělala totéž ještě před soudní budovou.

Vlková, jež byla v nedávných krajských volbách opět zvolena do krajského zastupitelstva, předpokládá, že situaci musí vysvětlit spolustraníkům. Šéf středočeské ČSSD Miloš Petera ČTK řekl, že v pondělí se bude kauzou zabývat krajský výkonný výbor. Výsledek jednání nechtěl předjímat. Případ se týká sporu s knihovnicí ve Štěchovicích, s jejíž prací Vlková nebyla spokojena. Dohodla se s ní proto na ukončení dohody o pracovní činnosti. Pak ale na ni knihovnice podala trestní oznámení, že to bylo pod nátlakem.

Podle žalobce Vlková a obecní právnička používaly vulgarismy a na poškozenou stupňovaly nátlak. Obžalované to odmítají, jejich advokáti poukazují na to, že pracovní dohoda mohla být vypovězena i jednostranně bez udání důvodu. Vlková prý nechtěla, aby si to někdo vysvětloval tak, že se mstí opozici. Poškozená totiž kandidovala v obecních volbách za konkurenční uskupení.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

11:07 Recese? V USA se šíří strach. Nepříjemná čísla

Důvěra Američanů v ekonomickou situaci Spojených států tento měsíc výrazně klesla. Zhruba polovina a…