Soud začne projednávat žalobu Rittiga na exprimátora Svobodu

22.07.2015 6:01

Pražský městský soud dnes začne projednávat žalobu lobbisty Iva Rittiga na bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Rittig chce omluvu za Svobodovo tvrzení v rozhovoru pro Lidové noviny, v němž politik naznačil, že lobbista měl podíl na jeho odvolání z funkce primátora.

Soud začne projednávat žalobu Rittiga na exprimátora Svobodu
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig
reklama

Podle Rittiga to není pravda, stejně jako tvrzení, že se v souvislosti s odvoláním sešel společně s dalším vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou s významným představitelem pražské TOP 09.

Svobodu odvolali zastupitelé při tajném hlasování v květnu 2013, později ho nahradil Tomáš Hudeček (TOP 09). Svoboda po hlasování prohlásil, že jedinou snahou TOP 09 bylo odstranit před volbami pravicové konkurenty. V rozhovoru pro Lidové noviny nazvaném "Už od srpna jsme tušili, že přijde rána" pak řekl, že postup TOP 09 měl podporu vlivných podnikatelů. "Když se člověk dozví, že v jedné restauraci sedí vysoký činitel pražské topky s pány Hrdličkou a Rittigem, tak ho to zaujme," uvedl.

Média Rittiga opakovaně označovala za jednoho z "kmotrů" ODS, kteří mají velký neformální vliv na rozhodování pražského magistrátu, zejména na jím vypisované zakázky. Podle lobbistových právníků je tvrzení o schůzce smyšlené. Rittig chce, aby se mu exprimátor omluvil za neoprávněný zásah do občanské cti a lidské důstojnosti, a to jednak osobním dopisem, jednak veřejně v Lidových novinách. Finanční zadostiučinění Rittig nepožaduje, pouze náhradu nákladů soudního řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

7:45 Děsivá náhoda. Po zhasnutí kamer TV Nova. Týká se moci Prymuly

Situace v Česku pomalu ale jistě začíná připomínat jaro. A to nejen počasím, ale také návratem proti…