Soud začne projednávat žalobu Rittiga na exprimátora Svobodu

22. 7. 2015 6:01

Pražský městský soud dnes začne projednávat žalobu lobbisty Iva Rittiga na bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Rittig chce omluvu za Svobodovo tvrzení v rozhovoru pro Lidové noviny, v němž politik naznačil, že lobbista měl podíl na jeho odvolání z funkce primátora.

Soud začne projednávat žalobu Rittiga na exprimátora Svobodu
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Podle Rittiga to není pravda, stejně jako tvrzení, že se v souvislosti s odvoláním sešel společně s dalším vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou s významným představitelem pražské TOP 09.

Svobodu odvolali zastupitelé při tajném hlasování v květnu 2013, později ho nahradil Tomáš Hudeček (TOP 09). Svoboda po hlasování prohlásil, že jedinou snahou TOP 09 bylo odstranit před volbami pravicové konkurenty. V rozhovoru pro Lidové noviny nazvaném "Už od srpna jsme tušili, že přijde rána" pak řekl, že postup TOP 09 měl podporu vlivných podnikatelů. "Když se člověk dozví, že v jedné restauraci sedí vysoký činitel pražské topky s pány Hrdličkou a Rittigem, tak ho to zaujme," uvedl.

Média Rittiga opakovaně označovala za jednoho z "kmotrů" ODS, kteří mají velký neformální vliv na rozhodování pražského magistrátu, zejména na jím vypisované zakázky. Podle lobbistových právníků je tvrzení o schůzce smyšlené. Rittig chce, aby se mu exprimátor omluvil za neoprávněný zásah do občanské cti a lidské důstojnosti, a to jednak osobním dopisem, jednak veřejně v Lidových novinách. Finanční zadostiučinění Rittig nepožaduje, pouze náhradu nákladů soudního řízení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

14:07 Zeman? Zásadní informace, jde o Čínu. Zasvěcený muž promluvil

V Prostoru X poreferoval o Číně a vztazích s Českou republikou bývalý zpravodaj ČT z Číny Tomáš Etzl…