Soud začne řešit výroky extajemníka SPD Staníka ve Sněmovně

06.09.2018 6:15 | Zprávy

Obvodní soud pro Prahu 1 dnes začne projednávat případ bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka, který čelí obžalobě kvůli nenávistným výrokům proneseným ve Sněmovně. Podle obžaloby loni v říjnu posílal příslušníky menšin do plynu. Hlavní líčení je prozatím nařízené jen na dnešní den, píše ČTK.

Soud začne řešit výroky extajemníka SPD Staníka ve Sněmovně
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Staník čelí obžalobě z podněcování nenávisti a popírání, schvalování a ospravedlňování genocidy. Soudkyně Helena Králová ho na konci července potrestala roční podmínkou s dvouletým odkladem, měl také zaplatit 70.000 korun jako pokutu. Staník však s trestním příkazem nesouhlasil, soudkyně proto musela nařídit hlavní líčení.

Staník podle některých svědků incidentu loni v říjnu posílal ve sněmovní restauraci příslušníky menšin do plynu a vyzýval údajně k tomu, aby se všichni homosexuálové, Romové a Židé stříleli už po narození. Tehdejší ministryně práce Michaela Marksová (ČSSD) popsala, že když do místnosti vešla, silně opilý Staník ji oslovil jako Marxovou-Engelsovou. Poté řekl, že ministryně podporuje homosexuály, kteří by se měli zlikvidovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

AI

Umělá inteligence je na jednu stranu dobrá věc, ale nemyslíte, že je i dost nebezpečná? Řeší někdo, jak zabránit tomu, aby o nás neshromažďovala zejména osobní data, která pak půjde zneužít? Děkuji za odpověď. Klára

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přirovnání Ukrajiny k Československu roku 1938 dopadlo velmi zle

8:05 Přirovnání Ukrajiny k Československu roku 1938 dopadlo velmi zle

V nedávném rozhovoru pro německou RND vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní po…