Soudce Berku amnestovali, ale jisté nic nemá. Bradáčová na to prý dohlédne

11.01.2013 12:14

Soudce Jiří Berka, který byl zapletený do takzvané konkurzní mafie, si může dnes oddechnout. Krajský soud v Českých Budějovicích ho dnes amnestoval. V roce 2010 byl Berka odsouzen na devět let za mřížemi, kam ale nenastoupil kvůli odvoláním jeho kompliců.

Soudce Berku amnestovali, ale jisté nic nemá. Bradáčová na to prý dohlédne
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

"Jiří Berka je amnestován v plném rozsahu, Vladislav Větrovec pouze částečně, a to za hlavní skutek zločinného spolčení. Trestní řízení u pana Větrovce pokračuje v té části, která se týká uplácení," potvrdil dnes serveru Idnes.cz místopředseda táborské pobočky krajského soudu Zdeněk Kučera. Vyhráno ale Berka ani jeho komplic Větrovec zcela nemají. Státní zástupce může podat na rozsah amnestie stížnost. 

"Chceme se nejprve seznámit s rozhodnutím soudu. Pokud by se rozhodnutí v případě pana Berky týkalo úplného zastavení trestního řízení stížnost podáme. Nechci ale předjímat," naznačila serveru pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Do kauzy bylo zapleteno devět lidí. Berka využíval svého postu veřejného činitele a údajně vyhlašoval bez patřičných podkladů konkurzy na firmy. Deset takto podvedených firem obrala "konkurzní mafie" o 264 milionů korun. Další peníze od nich získávala prostřednictvím proplácení fiktivních cest a falešných faktur. Tímto způsobem si měli přijít na dalších 202 milionů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ane

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

10:46 Jandovo tablo dezinformátorů a průšvih Newsroomu ČT. Porušení zákona, rozhodla „velká rada“

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyčinila pořadu Newsroom ČT24. Kvůli zpěvákovi Janku Ledeck…