Soudní znalec pochybil v kauze Čunek, stíhán nebude

04.08.2011 10:53 | Zprávy
autor: joh

Soudní znalec Alexander Beran, jehož posudek byl hlavním důkazem při obvinění někdejšího lidoveckého vicepremiéra a momentálně vsetínského senátora Jiřího Čunka, nebude kvůli špatně odvedené práci trestně stíhán. Jeho jednání bylo promlčeno.

Soudní znalec pochybil v kauze Čunek, stíhán nebude

Čunek si na rozhodnutí o odložení Beranova případu stěžoval. Okresní státní zastupitelství v Semilech ale žádost zamítlo s tím, že byla podána po uplynutí promlčecí lhůty, která je tři roky.

Související Čunek chtěl, aby znalec pykal za jeho případ. Bohužel promlčeno

Beran svým jednáním ovlivnil Čunkovu kauzu, když posuzoval cenu vsetínských bytů, kvůli jejichž prodeji v roce 2001 byl bývalý předseda lidovců podezřelý z korupce. Policie jeho posudek označila za hrubě zkreslený a nekvalitní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dětská psychika není na tvrdou kritiku připravená

Souhlasím s vámi, ale co tedy navrhujete? Zakazovat dětem používat internet není podle mě správná cesta a co vím, tak ani vy si to nemyslíte. Tak co tedy navrhujete? Děkuji předem za odpověď. Maléřová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

19:43 Knížák varuje před Pavlem: Chystá prezidentský puč

Prezident Petr Pavel se chová jako agent neznámé mocnosti, tvrdí profesor Milan Knížák. Výtvarník gl…