Soukromníci půjdou do komunálních voleb spolu s ODS

17.04.2018 16:04 | Zprávy

Občanská demokratická strana a Strana soukromníků podepsaly dohodu o rámcové spolupráci mezi stranami, týkající se blížících se komunálních voleb a rovněž i příštích voleb do Senátu. V některých volebních regionech tak půjdou kandidáti do voleb na společných kandidátkách. O spolupráci v Poslanecké sněmovně informoval předseda ODS Petr Fiala spolu s předsedou Soukromníků Petrem Bajerem.

Soukromníci půjdou do komunálních voleb spolu s ODS
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Předseda Soukromníků Petr Bajer, předseda ODS Petr Fiala, Zbyněk Stanjura (ODS)

Podle předsedů obou stran se spolupráce mezi ODS a Stranou soukromníků v uplynulých volbách ukázala jako „oboustranně úspěšná“. „Jsem rád, že na ni můžeme navázat. Věřím totiž, že hodnoty, na kterých Soukromníkům i ODS záleží, můžeme nejlépe hájit společně,“ uvedl ke spolupráci předseda Soukromníků Petr Bajer.

Podle předsedy ODS Petra Fialy pak nová rámcová dohoda potvrzuje odhodlání obou stran „hájit zájmy podnikatelů a živnostníků“ a rovněž i „usilovat o co nejužší spolupráci názorově blízkých pravicových sil“.

Co se týče společných kandidátek Soukromníků s ODS, měla by jich být pro letošní komunální volby přibližně polovina z celkových dvou stovek, které strana celkem postaví, sdělil ParlamentnímListům.cz Bajer. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

Mocní

Koho považujete za mocné, koho za zlo a koho a jak bychom měli porazit? Podle mě mocní měli moc vždy a ne že by ji nezneužívali. Zajímá mě, ale jak konkrétně jste myslel ten váš komentář v kontextu dnešní doby.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

4:44 Maňásci. Politické školení na cenách Anděl neprošlo jen tak

James Cole, Jakub Jirásek, Yasha 96 a další umělci využili přímého přenosu předávání hudebních cen A…