Šperky pro Nagyovou? Erik Best tuší, za co to bylo

16.05.2019 14:11

Americký novinář Erik Best se ve svém komentáři pro FSFinalWord.cz rozepsal o soudu s dnes již manželkou někdejšího premiéra Janou Nečasovou. Šlo o šperky, které dostala od podnikatele Dana Křetínského.

Šperky pro Nagyovou? Erik Best tuší, za co to bylo
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Erik Best v pořadu Horké téma

„Když jeden z nejbohatších Čechů u soudu dosvědčí, že dal milence a blízké spolupracovnici premiéra šperky v hodnotě 508 000 Kč, ale neočekával za to žádné protislužby, mělo by to vyvolat poplach v médiích i u státních zástupců napříč republikou. Miliardářem, o kterém je řeč, je ale Daniel Křetínský, jeden z největších vlastníků médií v zemi. V době, kdy obdarovával Nagyovou, byl navíc Křetínský skrze EPH partnerem Petra Kellnera, který dokáže ovládat i média, která nevlastní,“ poznamenal Best.

Anketa

Půjdete k volbám do Evropského parlamentu? (anketa od 16.5.2019)

89%
hlasovalo: 10278 lidí
 

Původní text ZDE

Následně připomněl, jak Křetínský s Kellnerem v roce 2012 chtěli koupit 49procentní podíl slovenské společnosti SPP Infrastructure, která je výhradním dovozcem ruského zemního plynu. „Slovenská vláda odkládala rozhodnutí o prodeji až do okamžiku těsně po návštěvě tehdejšího premiéra Roberta Fica v Praze 29. října 2012. Fico během návštěvy o transakci mluvil s premiérem Petrem Nečasem, tedy se šéfem a milencem Nagyové. Dohoda pak proplula slovenským kabinetem... A v řádu dní dostala Jana náhrdelník Cartier za 350 tisíc korun. Jak Křetínský vysvětlil u soudu, má ve zvyku obdarovávat své blízké okolí,“ uzavřel Best.

Obžaloba přitom viní Janu Nečasovou z toho, že své luxusní dary, které obdržela, nezdanila. Za to jí hrozí až osmileté vězení. Soud také řeší korupci, které se měla Nečasová dopustit se svým nynějším manželem a bývalým premiérem Petrem Nečasem. Společně s někdejším náměstkem na ministerstvu zemědělství Romanem Bočkem je žalobci viní z toho, že měli podplácet trojici bývalých poslanců ODS příslibem lukrativních funkcí ve společnostech řízených státem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

21:59 A k čemu máme volby? Zeman se vysmál „křiklounům“ z Milionu chvilek. A zhrozil se nad Rittigem. Ten člověk...

Prezident Miloš Zeman opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na aktuální d…