Špindíro pravdoláskařská, jseš nechutná. Zásadní aktivita umělců a celebrit na internetu

15.12.2015 11:14

„Nejraději bych tě, ty cigánku, utopil a vymlátil i celou tvoji rodinu. Baculka dobrá na zabijačku, ale ne v posteli, protože kvičí jako prase před porážkou. Buzíci jsou nemocní lidé a nemají právo na nic, jen na léčení a nebo držet hubu! Pochodují městy, jako kdyby jsme se z nich měli posrat!“ Takové a mnoho dalších podobných šokujících vět nyní lze spatřit v televizi i na internetu. Probíhá totiž kampaň s názvem Jsme v tom společně, která upozorňuje na to, že nenávistné komentáře, takzvané hejty, se netýkají jen příslušníků menšin.

Špindíro pravdoláskařská, jseš nechutná. Zásadní aktivita umělců a celebrit na internetu
Foto: Archiv PV
Popisek: Pavel Vítek

Anketa

Který z českých politiků vás v roce 2015 potěšil?

69%
1%
1%
1%
11%
0%
2%
hlasovalo: 14418 lidí

Kampaň organizuje projekt HateFree Culture, který je spolufinancován Úřadem vlády ČR. Ten na projekt dává 20 % prostředků. Dále je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska.

„Téměř dva a půl milionu nenávistných komentářů na adresu menšin nebo některých sociálních skupin se během posledního roku objevilo na českém internetu. Více než čtyřicet známých i neznámých osobností prostřednictvím svých dokumentárních portrétů upozorňuje na to, že hejty se netýkají jen příslušníků menšin. Jejich portréty doprovází nenávistné a urážlivé komentáře, které jim přišly e-mailem, objevily se jako komentáře pod příspěvky na Facebooku nebo v diskusních fórech,“ vysvětluje smysl kampaně webová stránka HateFree Culture.

Svou tvář kampani propůjčili například spisovatelka Irena Obermannová, herečka Sandra Nováková, dokumentaristka Apolena Rychlíková, zpěvák Pavel Vítek s partnerem Janisem Sidovským, zpěvačka Tonya Graves, herečka Berenika Kohoutová, herci Lukáš Hejlík nebo Jakub Žáček. Mezi fotografovanými jsou i muslimové, Vietnamci, Romové, senioři, lidé s odlišnou sexuální orientací, lidé s onemocněním HIV/AIDS, bývalí uživatelé drog apod.

Herečka Sandra Nováková

Janis Sidovský a Pavel Vítek

Spisovatelka Irena Obermannová

Dokumentaristka a aktivistka Apolena Rychlíková

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

20:21 George Soros. Nové nařčení, které nikdo jen tak nesmete

Americký prezident Joe Biden se potýká při řešení situace na prestižních univerzitách, obsazených pr…