Spojené státy jsou největším zlem, jakému svět kdy čelil. To nenapsal nikdo z Moskvy, ale veterán z Bílého domu

28.03.2015 14:35

Bývalý člen administrativy prezidenta Reagana Paul Craig Roberts se ve svém komentáři ostře pouští do Spojených států. Vláda ve Washingtonu prý usiluje o válku s Ruskem a fakticky tak ohrožuje život na naší planetě. Americká armáda dle jeho názoru nestojí za nic a Rusko by ji bez problémů porazilo.

Spojené státy jsou největším zlem, jakému svět kdy čelil. To nenapsal nikdo z Moskvy, ale veterán z Bílého domu
Foto: tan
Popisek: Časopis Newsweek
reklama

Roberts odkazuje na informace ze serveru ltnacionalistas.wordpress.com, podle kterých vláda v Litvě pronásleduje obyvatele země, jež nesouhlasí s protiruskou propagandou. "Na rozdíl od své loutkové vlády ovládané Washingtonem samotní Litevci pochopili, že válka s Ruskem by jejich zemi totálně zničila. Přitom to je Spojeným státům zcela lhostejné. Co znamená Litva pro Washington? Vůbec nic!“ konstatuje rozzlobeně Roberts a dále tvrdí, že Američané patří mezi nejhůře informované národy na světě. "Vůbec si nejsou vědomi, že se pomalu přibližujeme k válce s Ruskem. Nejvíce na tom mají podíl presstituti v pobaltských státech a Polsku. Tamější média vytvářejí atmosféru strachu a politici v těchto zemích následně žádají Washington o vojáky, tanky a rakety," píše Roberts.

Situace je podle Robertse čím dál tím více nebezpečnější. "Brzy mi bude 76 let. Narodil jsem se těsně před druhou světovou válkou, která byla důsledkem versailleské mírové smlouvy. Ta zničila všechny sliby, jež dal prezident Woodrow Wilson Německu výměnou za to, že ukončí první světovou válku. Jako dítě jsem již vnímal studenou válku. Nosili jsme vojenské známky s informacemi o naší krevní skupině po vzoru vojáků. Hráli jsme si na vojáky a radovali jsme se nad americkými vítězstvími v bojích. Když mi bylo 14 let, tak vypukla korejská válka. Očekávali jsme, že opět zvítězíme. Generál MacArthur a politici ve Washingtonu ovšem přehlédli, že Čína se Sovětským svazem nehodlají vítězství Spojených států připustit za žádnou cenu," vzpomíná Roberts.

Celý text v angličtině najdete ZDE.

"Nakonec se do války vložila Čína a uštědřila nám ponižující porážku. Další neslavný výsledek americké armády přišel ve Vietnamu, kde bylo 500 000 našich vojáků poraženo partyzánskou armádou z třetího světa. Dalším fatálním neúspěchům jsme čelili v Afghánistánu a Iráku. Po 14 letech zabíjení Tálibán ovládá většinu země. Islámští fanatici si na území Sýrie a Iráku vytvořili svůj Islámský stát. Situace na Blízkém východě spěje k dalšímu průšvihu. Přesto si šílení vládci ve Washingtonu stále myslí, že Spojené státy představují jedinou supervelmoc, se kterou se žádná jiná země nemůže poměřovat. Naše arogance a ignorance nás přivedla do konfliktu s Ruskem a Čínou, z nichž oba dva můžou Ameriku zničit jedním zmačknutím knoflíku," obává se Roberts.

"Expert Andrew Cockburn zcela správně konstatoval, že americká armáda již není schopna úspěšně vést konvenční válku. Jakákoli armáda amerických sil či NATO, kterou pošleme do Ruska, bude bezpochyby zničena téměř okamžitě. Washington se ovšem stále nemůže vyrovnat se ztrátou své prestiže a usiluje o jaderný konflikt. Život na Zemi tak skončí," píše Roberts a tvrdí, že Washington představuje největší hrozbu pro život na Zemi. "Washington je větší hrozba než globální oteplování, vyčerpání vodních zdrojů či celosvětová chudoba. Pokud se Washington nezhroutí jak domeček z karet, život na Zemi je vážně ohrožen. Spojené státy jsou skutečně největším zlem, jakému svět kdy čelil," uzavírá Roberts razantně svůj komentář.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

12:01 „Takhle lhát. Vylhaná čísla.“ Mutace: Vědec zásadně obvinil vládu

Imunolog Jiří Šinkora se opět zlobí. Tentokrát kvůli strachu, který vláda a odborníci šíří ve spojit…