Společné dluhopisy EU? Bizarní a poškozující návrh, shodli se politici SPD

26.02.2021 20:03

Tomio Okamura společně s europoslancem za SPD Ivanem Davidem ve svém nejnovějším videu na Youtube hovořili o společných evropských dluhopisech, za které ručí i Česká republika. „Hnutí SPD hlasovalo vloni ve Sněmovně jako jediný poslanecký klub proti společnému ručení za dluhopisy EU, z kterých jde téměř polovina peněz Itálii a Španělsku, které mají přitom vyšší platy a důchody než my v ČR,“ uvedl předseda SPD na Facebooku.

Společné dluhopisy EU? Bizarní a poškozující návrh, shodli se politici SPD
Foto: Repro Facebook
Popisek: Šéf SPD Tomio Okamura a europoslanec Ivan David
reklama
Celá situace se v současné době posunula dál, jak upřesnil europoslanec Ivan David. „Jde o to, že tam přeci jenom byl rozpor mezi Evropskou komisí a Evropskou radou, což jsou tedy hlavy státu sdružených v Evropské unii. Byla snaha najít nějaké východisko,“ uvedl David s tím, že materiál se jmenuje Nástroj pro obnovu a odolnost. „Což vypadá sympaticky jako všechno, co oni vymyslí,“ dodal ironicky.
 
 
„Je to marketingový název, nicméně důsledky budou právě opačné. Protože Evropská komise si chce půjčit od bank 370 miliard eur, které bude dále půjčovat členským státům,“ vysvětluje dále. 
 

Anketa

Kdo je pro vás nejdůvěryhodnější?

56%
3%
hlasovalo: 25120 lidí
 
Zde se prý nabízí logická otázky: Proč by si členské státy nemohly půjčit sami? „Za ty půjčky budeme jednat ručit, jednak Evropská unie chce určovat k čemu mají být využity. Asi 30 procent má jít na zelený úděl, což jsou různé bizardní návrhy jako zákaz spalovacích motorů nebo postupný útlum a přechod na elektromobilitu, která je nerealistická, protože to auto nikam moc nedojede a náklady budou vysoké,“ řekl europoslanec David. 
 
Jediní Ivan David spolu s dalším europoslancem v barvách SPD Hynkem Blaškem hlasovali proti a byli i jediní v Evropském parlamentu za Českou republiku, kdo byl proti. „Pro tento bizardní a poškozující návrh hlasovali poslanci za všechny ostatní politické strany,“ dodal David. 
 
Má tedy prý dojít k tomu, že peníze budou využity k budování nabíjecích stanic pro auta, zatravňování orné půdy, pracuje se na zdražování masa či omezení chovu hospodářských zvířat.
 
„Všechno, co se dopravuje, má být dražší a má se přejít na tzv. zelenou energii,“ uvedl. 
 

Anketa

Máte důvěru v Jana Hamáčka? (Hlasování od 25.2.2021)

16%
84%
hlasovalo: 14916 lidí
A uvedl zajímavost, která souvisí a elektromobily. „Dozvěděl jsem se, že se v České republice počítá s tím, že budou podporováni výrobci, aby snáze a levněji mohli vyrábět elektromobily, zatímco v Německu mají být podporování ti, kteří si je mají koupit. Čili místo oživení a podpory odolnosti, se obávám, že půjde o umrtvení a zaostávání za státy, které neprovádějí podobná, nesmyslná opatření.“  
 
Celá koncepce tzv. zeleného údělu pro Evropu je podle politiků SPD od počátku nesmyslná a škodlivá.  
 
Na závěr videa zdůraznil Tomio Okamura celou pointu. „My, jako Česká republika ručíme za společné evropské dluhopisy. Dokonce za současných výsledků české ekonomiky, by si Česká republika, kdyby potřebovala, mohla bez problémů půjčit sama. A za výhodnějších podmínek, než když je to přes Evropskou unii. Druhá věc je, že ručíme za společné dluhopisy a zároveň nemůžeme rozhodovat o tom, na co ty peníze rozumně spotřebujeme.
 
Budou nám to určovat v Bruselu, že to můžeme spotřebovat pouze pro nás nevýhodné projekty. Třetí pointa je ta, pakliže nebude Česká republika dodržovat tzv. právní stát, tak ještě za ty peníze, za které sami ručíme, nám může být vyhrožováno, že ty peníze ani nedostaneme. Čtvrtá věc je digitalizace sítí, to jsou peníze, které mají směřovat k velkým korporacím typu T-mobile nebo O2 a opět to jsou peníze, za které ČR ručí, ale nepřijdou k těm lidem jako samotným. Poslední věc, je zelený úděl. To jsou nápady a lá Greta Thunbergová,“ dodal na závěr předseda SPD Tomio Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

21:40 Kroužková jen koukala, jak vytočila Hamáčka: Ta debata mně připomíná 50. léta, protestoval

Pondělní den přinesl konec ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Resort dočasně povede ministr …