Společně za mír, hlásá iniciativa Čechů a Slováků. Žádá například výchovu dětí k míru

06.05.2015 12:09

Více než 70 předních osobností ze Slovenska, Česka i dalších zemí dnes při příležitosti sedmdesátého výročí konce druhé světové války představilo iniciativu „Společně za mír“. V ní vyzývají k prosazování nového bezpečnostního uspořádání světa, které by reflektovalo problémy současného světa a garantovalo bezpečnost pro všechny státy.

Společně za mír, hlásá iniciativa Čechů a Slováků. Žádá například výchovu dětí k míru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Kavan

Mezi signatáři iniciativy se objevují všichni bývalí prezidenti Slovenska Michal Kováč, Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič. Z České republiky pak bývalý předseda Valného shromáždění OSN Jan Kavan a řada význačných veřejných osobností.

Jsou mezi nimi například signatáři Charty 77 Petr Uhl a Lenka Procházková, politolog Oskar Krejčí, ekonomka Ilona Švihlíková, filozof Václav Cílek nebo předseda Jazzové sekce Karel Srp. Ze Slovenska pak rektoři několika univerzit, umělci Juraj Jakubisko, Peter Lipa či Božidara Turzonová.

Prohlášení si přečtěte ZDE

„Signatáři se v textu obracejí také na státní orgány, aby zavedly do učebních osnov výchovu ke kultuře míru a nenásilí, a vyzývají představitele církví, nevládních organizací a vlivné osobnosti, aby aktivně podporovali mírové řešení problémů.

Výzva je otevřená komukoliv a lze ji podepsat ve slovenské i české verzi.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

12:45 Fašistická úderka se chystá na Listopad, obává se prezident Zeman. Hyeny jako Polčák mu přejí smrt, ale on míní vydržet až do konce

Server Blesk.cz již po osmnácté odvysílal pořad S prezidentem v Lánech. Zeman rozehrál svůj tradiční…