Spor o Ferdinanda Peroutku. Vnučka se s Hradem nedohodla, bude nejspíš soud

12.08.2015 12:27

Právníci vnučky Ferdinanda Peroutky a hradní kanceláře se nedohodli. Spor o údajný Peroutkův článek tak skončí nejspíš u soudu. Vnučka Ferdinanda Peroutky trvá na omluvě.

Spor o Ferdinanda Peroutku. Vnučka se s Hradem nedohodla, bude nejspíš soud
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová
reklama

„Jeden z největších českých novinářů Ferdinand Peroutka uveřejnil v prestižním časopise Přítomnost článek s titulkem ‚Hitler je gentleman‘. Tentýž novinář po mnichovské dohodě napsal text ‚Nemůžeme-li zpívat s anděly, musíme výti s vlky‘. Nerozumím tomu, co vede k fascinaci těchto intelektuálů zrůdným učením.“ Tento výrok prezidenta Miloše Zemana na adresu českého novináře se mu stal osudným. Odborníci i Peroutkova vnučka tvrdí, že žádný takovýto text neexistuje a podala na hlavu státu žalobu.

„Obě strany deklarovaly vůli k jednání, ale k žádné dohodě nedošlo,“ řekla dnes ČTK Kaslová. „Takže pan doktor Vyskočil, tedy můj právník, sdělí soudu, ať nařídí jednání,“ poznamenala. Další schůzka s protistranou, která podle ní dnes nepřišla s žádným konkrétním návrhem, zatím plánovaná není. Podle Kaslové je zcela jistě možné i v průběhu soudního líčení jednat dál. 

Advokátka Eva Ondřejová v ranním vysílání ČT uvedla, že je běžná praxe, domluvit se na mimosoudním vyrovnání. „Jde především o ochranu osobnosti, čest, důstojnost a soukromí poškozeného,“ uvedla.

Podle ní je velmi nestandardní, aby občan žaloval prezidenta. Většinou, a to i ve světě, jsou známé opačné případy, kdy prezidenti žalují občany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známe odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…