Squatteři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Soud napařil Klinice další pokutu

17.06.2016 21:30

Centrum Klinika má další problém. Musí uhradit pokutu padesát tisíc korun, a to za nedodržování soudního příkazu ohledně opuštění budovy. Celkem se již pokuty pro Kliniku vyšplhaly na více než sto tisíc korun. Pro ČTK to uvedl mluvčí Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Radek Ležatka. Úřad navíc každý den centru účtuje dalších tisíc korun.

Squatteři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Soud napařil Klinice další pokutu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Solidární pochod za zachování centra Klinika, kterému Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových odmítl prodloužit smlouvu

Důvodem je to, že Klinika nedodržuje vydaný soudní zákaz, který určuje, že nesmí prostor využívat. Smějí pouze mít u sebe klíče od budovy a v ní ponechané věci.

„Je zde předběžné opatření, které říká, že zástupkyně centra Tereza Virtová si může ponechat klíče od objektu, může si v něm ponechat své věci, ale neměla by do něj vstupovat,“ vysvětlila před časem serveru iDnes.cz starostka Prahy 3 Vladislava Hujová (TOP 09). I přes tento zákaz squatteři do budovy násilně vnikli. Podle Hujové je radnice oběť toho, že dodržuje platné právní předpisy této země. „Lidé, kteří se rozhodnou zasquatovat majetek, mají bohužel větší možnosti,“ doplnila.

Původní text ZDE.

Aktivisté, kteří centrum okupují, tak činí již od konce března, kdy skončila smlouva, nelegálně. Do té doby mělo centrum budovu pouze vypůjčenou. Z celkové pokuty však již osmdesát tisíc uhradili.

Za poslední měsíc zde byla nahlášena čtyřikrát bomba, policie však nikdy nic nenalezla. Situaci řeší i policie, bylo podáno několik trestních oznámení. Zároveň se jí zabývá i soud, řeší ho jako občansko-právní spor kvůli nedodržování smlouvy o výpůjčce.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

12:14 Onderka z ČSSD spustil: Andrej Babiš je vlastník ANO, to si tu nemusíme vykládat... A ministr Ťok se rozčílil

V nedělní Partii televize Prima proti sobě zasedli ministr dopravy v demisi za hnutí ANO Dan Ťok a s…