Stanislav Křeček ke kauze „Fero Lakatoš“: Rasismus to není. Neziskovka zapláče

06.03.2021 16:50 | Zprávy
autor: nab

K nové hlavní hygieničce ČR, kterou bude dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, byl mj. zmiňován údajně „rasistický“ vtip související s vládními opatřeními, který loni sdílela na facebooku. Kvůli tomu čelí kritice, například od neziskové společnosti Romea. Do diskuse k tématu se vložil i veřejný ochránce práv Stanislav Křeček slovy, že o žádný rasismus se tu nejedná. Ne každý s ním souhlasil.

Stanislav Křeček ke kauze „Fero Lakatoš“: Rasismus to není. Neziskovka zapláče
Foto: Repro ČT
Popisek: Ombudsman Stanislav Křeček

„Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova. Buď jako Fero“ – tento slovní vtípek, který v souvislosti s vládními opatřeními sdílela Svrčinová v říjnu 2020 na svém facebookovém profilu, vyvolal bouři.

S blížícím se nástupem do její nové funkce není divu, že onen příspěvek se začal masivně šířít po českém internetu. Svrčinová posléze svůj účet raději celý smazala. „O co vám jde? Nevím o tom vůbec nic. Opravdu nechápu, jak se mi to na profilu objevilo. Nic takového se mi nelíbí, a proto jsem absolutně zrušila svůj profil,“ sdělila na dotaz iDNES.cz, proč zmizel i celý její facebookový profil.

Právě tomu, v jakých vtipech si libuje nová hlavní hygienička, kterou bude od poloviny března dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, se v jednom ze svých článků věnoval i zpravodajský server Romea.

„Jestli právě protiromský rasismus má být nový styl komunikace, který má přimět občany ČR dodržovat někdy třeba jen několik hodin platná protiepidemická opatření, je asi otázka na hlavního píár guru Máru Prchala,“ komentovala Romea vtípek Svrčinové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…