Stanjura představí Strategii financování státního dluhu

03.01.2023 6:30 | Zprávy
autor: čtk

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) dnes na tiskové konferenci představí výsledek státního rozpočtu za minulý rok. Ministerstvo financí také zveřejní Strategii financování státního dluhu na letošní rok.

Stanjura představí Strategii financování státního dluhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zbyněk Stanjura

Schodek státního rozpočtu ke konci listopadu činil 337,1 miliardy korun, což byl po roce 2021 druhý nejhorší průběžný výsledek hospodaření od vzniku ČR. Pro loňský rok vláda schválila rozpočet s deficitem 375 miliard korun.

Podle zákona o státním rozpočtu, který Sněmovna v říjnu novelizovala, měl stát loni hospodařit s příjmy 1,678 bilionu korun a výdaji 2,053 bilionu korun. Stanjura vyjadřoval ve čtvrtém čtvrtletí přesvědčení, že se podaří stanovený deficit 375 miliard korun dodržet. I tak by šlo o druhý nejvyšší schodek v historii Česka po roce 2021, kdy státní výdaje převýšily příjmy o 419,7 miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Reparace

Pokud má být uzavřen mír mezi Ruskem a Ukrajinou souhlasíte nebo nesouhlasíte s tím, že Rusko musí Ukrajině zaplatit válečné škody ve formě reparací?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

13:59 Lipavský na Primě: Za bývalou vládu hovoří konkrétní výsledky. Kdo potřeboval, ten peníze dostal

„Byl to summit hanby pro Andreje Babiše,“ prohlásil k summitu EU v Bruselu exministr zahraničí Jan L…