Stanovali, tábořili, pálili. Povodí Odry chystá pokuty a kontroly

10. 5. 2012 15:06

Na základě dosavadních zkušeností s chováním některých návštěvníků přehrad ve správě státního podniku Povodí Odry připravila tato společnost zpřísnění kontrol neoprávněného využívání pozemků okolo vodních nádrží Morávka, Šance, Kružberk, Slezská Harta, Těrlicko, Žermanice, Olešná a Baška. Kontroly budou probíhat za účasti pracovníků bezpečnostní agentury.

Stanovali, tábořili, pálili. Povodí Odry chystá pokuty a kontroly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rozvodněná řeka, ilustrační foto

"U vodárenských nádrží Morávka, Šance a Kružberk se ostraha zaměří na dodržování zákazu vstupu a vjezdu do ochranného pásma I. stupně, dále na dodržování zákazu činností poškozujících nebo ohrožujících vydatnost, jakost nebo zdravotní nezávadnost vodního zdroje a na dodržování zákazu lovu ryb v těchto nádržích, tedy pytláctví,“ řekl k plánovaným kontrolám mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

"U ostatních nevodárenských nádrží se pak ostraha zaměří na neoprávněné stanování, táboření, vjezdy a parkování motorových vozidel, rozdělávání ohňů na pozemcích nádrží, na činnosti ohrožující kvalitu vod v nádržích a na činnosti poškozující břehy vodních nádrží," doplnil.

Všechny zjištěné případy porušení výše uvedených zákazů budou nahlášeny policii. Uvedené kontroly budou probíhat opakovaně, v nepravidelných intervalech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

12:07 Premiér Babiš pro PL: Transparency International kasírovala peníze od Drah, když jim šéfoval Žaluda. A řeknu přesně, za co ty miliony brali

Jak jsme již informovali, naše redakce získala přehled financí, které inkasuje nezisková nevládní or…