StarDance na ČT: Diváci mají mindráky! Proto volili Zemana... Silná slova

12.12.2018 8:47

Voliči Miloše Zemana jsou častým a oblíbeným terčem těch, kterým se nelíbí, co se v této zemi děje. Pokud je tato osoba z uměleckého světa, obvykle lidem hlasujícím pro současného prezidenta předhazuje zejména jejich neotesanost a „buranství“.

StarDance na ČT: Diváci mají mindráky! Proto volili Zemana... Silná slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Ubu s matkou Ubu- divadelní představení
reklama

Nejnověji se voliči Miloše Zemana a jejich prý pochybné estetické cítění dostali do úst známé módní expertky Františky Čížkové. Ta se na webu Blesk.cz rozpovídala o taneční soutěži České televize StarDance ...když hvězdy tančí.

Anketa

Obáváte se, že ,,vánoční" teroristické útoky zasáhnou i Českou republiku?

73%
hlasovalo: 8002 lidí

Taneční soutěž, kterou sleduje a prožívá značná část národa, podle módní expertky „nabývá před finále na vášních provokujících k otázce, zda jde při postupu do dalšího kola o výkon, anebo rozhoduje gusto na výsledku klání se podílející veřejnosti“.

O postupujících v soutěži rozhodují televizní diváci prostřednictvím SMS. Po každém tanci jim „radí“ odborná porota svými věcnými argumenty. Podle Čížkové však český divák na názory odborníků kašle a volí si, koho chce.

CELÝ KOMENTÁŘ MÓDNÍ EXPERTKY ZDE

„Má svůj emoční, nepřiznanými mindráky, potřebou ztotožnit se daný názor,“ vysvětluje módní expertka uvažování většiny.

V současné řadě StarDance to prý vidíme na popularitě, kterou má soutěžící herečka Pavla Tomicová, podle expertky „věkem i kily znevýhodněná“, navíc populární kvůli televizním seriálům.

„Pavly image jadrné, nežensky hřmotné a o to víc v nitru žensky zranitelné, úderně se smějící holky z Karviné, mě nebere,“ vzkazuje expertka. Jedná se podle ní o „gusto davu“, někdy špatně nazývané jako „lidovost“.

Módní expertka Čížková podporovala na prezidenta Mirka Topolánka:

A toto „gusto davu“ se podle znalkyně módy neprojevuje jenom v hlasování při taneční soutěži. „Proto většina obyvatel naší republiky volila prezidentem Miloše Zemana, bez ohledu na jeho nekultivovanost, povýšenost, samolibost, řadu naši diplomacii trápících, u nás i v zahraničí se odehrávajících excesů,“ vysvětluje.

Nechce prý srovnávat prezidenta s Tomicovou, už proto, že on zcela postrádá její lidskost a upřímnost. Jejich společným jmenovatelem je prý ale to, že odpovídají „gustu davu“.

„V této glose nejde až tak o StarDance, ale o to, že je tato show výpovědí o myšlení a prioritách veřejnosti, která si nedá vepřo knedlo zelo vzít,“ uzavřela expertka.

Na svém facebooku, kde článek sdílela, pak ještě přiložila: „Kde je ten pes zakopán? A jaký český národ je? Nedělejme si iluze. Stačí si uvědomit, že vše má své souvislosti, vše se vším, byť ne v prvním plánu, souvisí... Hezký, byť pochmurný advent,“ napsala k článku.

Její vývody velmi udivily analytičku Irenu Ryšánkovou. „Františka Čížková vydedukovala, že Tomicová postoupila proto, že lid volil Zemana,“ konstatovala ohromeně.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

18:02 Vypadá to, že si někdo přeje, aby tu opravdu byli nemocní a mrtví... Okamura varuje před věcmi, které se přehlížejí

ROZHOVOR Vláda nebyla připravena na podzimní vlnu koronaviru, třebaže se vědělo, že přijde. A občané…