Starosta Letňan k odvolání miliardáře Sehnala: Aktivně prosazoval obchodní zájmy společností, které vlastní. Nešlo to jinak

28. 8. 2020 13:12

Ve středu 26. srpna odvolalo Zastupitelstvo městské části Praha 18 Pavla Sehnala (ODA) z pozice místostarosty a člena Rady městské části. Důvodem je podle oficiálního prohlášení, které máme k dispozici, jeho údajně opakované prosazování vlastních obchodních záměrů na úkor zájmů Letňan. V Radě městské části ho nahradí nestraník Ivan Polák.

Starosta Letňan k odvolání miliardáře Sehnala: Aktivně prosazoval obchodní zájmy společností, které vlastní. Nešlo to jinak
Foto: archiv red
Popisek: Zdeněk Kučera (ANO), starosta městské části Praha 18
reklama

Anketa

Je špatně, když se lidé smějí zranění prezidenta Zemana?

95%
5%
hlasovalo: 13298 lidí
„Pavel Sehnal při jednáních opakovaně a aktivně prosazoval obchodní zájmy společností, které vlastní. Podal dva návrhy na změnu územního plánu na podporu svých projektů, ani u jednoho při rozhodujících vystoupeních na Magistrátu hl. m. Prahy nehlásil střet zájmu. Vše vyvrcholilo na jednání Výboru pro územní rozvoj a územní plán hl. m. Prahy v červnu a červenci tohoto roku, kde dokonce vystoupil proti rozhodnutí vlastní městské části ku prospěchu svých obchodů. Neměli jsme za těchto okolností jinou možnost, než navrhnout jeho odvolání,“ informoval PL Zdeněk Kučera (ANO), starosta městské části Praha 18.

Konkrétně?

Například, prý přes nesouhlas všech dotčených vlastníků pozemků, mimo jiné Ministerstva financí a Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu, chtěl Sehnal posunout plánovanou komunikaci, která by vytvořila žádaný obchvat a ulevila místní dopravě, čímž by získal prostor pro vybudování parkoviště návštěvníkům výstaviště PVA, které mu patří.

Odvolání místostarosty a radního Pavla Sehnala a zvolení Ivana Poláka je okamžité, s platností k 26. srpnu 2020.

Pavel Sehnal ovšem celou událost vnímá jinak. Jak ve čtvrtek řekl naší redakci: „Stal jsem se obětí vlastní důslednosti, s jakou požaduji dodržování pravidel. A to každým bez rozdílu, i kdyby to byl starosta. Ale já to nevzdám. O to víc budu důsledně hlídat, aby se věci v Letňanech děly podle pravidel a ku prospěchu jejich občanů, ne proti nim."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tomáš A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Biden? Skrytá hrozba. To Rusko, to nechápu. A NATO? Mezinárodní diplomat nám otevírá oči

4:43 Biden? Skrytá hrozba. To Rusko, to nechápu. A NATO? Mezinárodní diplomat nám otevírá oči

ROZHOVOR Nechápu, proč Rusko nezasáhne v Arménii, když tam má základnu, podivuje se někdejší velvysl…