Starosta Prahy 18: Z ODS se stala kartelová strana

26.07.2015 11:56 | Zprávy

V rozhovoru, který poskytl naší redakci bývalý náměstek primátora a současný starosta Ivan Kabický (BPP), se zamýšlí nad tím, proč od existence kauzy Opencard radní hlavního města při „nejisté povaze“ předkládaného materiálu hlasují tajně, a zhodnotil primátory, kteří na magistrátu působili. Pro nesouhlas s vývojem ODS stranu opustil. Je ale přesvědčen, že na stejném principu jako ODS pracují i TOP 09 či ANO. Rozpovídal se také o budoucnosti a o nejpodstatnějších problémech Letňan.

Starosta Prahy 18: Z ODS se stala kartelová strana
Foto: Praha.eu, tan
Popisek: Ivan Kabický byl s ODS spojený po dlouhé roky

Až na krátkou přestávku jste starostou nepřetržitě od roku 2006. Mandát se vám tedy podařilo obhájit i v době, která popularitě ODS zrovna nepřeje. Čím si to vysvětlujete a co pro vás tento závazek znamená?

S Letňany jsem spjat už dlouhou dobu. Než jsem v roce 2006 poprvé usedl na židli starosty, byl jsem 16 let ředitelem jedné z letňanských základních škol. Bez ohledu na zastávanou funkci jsem se v každé práci snažil o konkrétní projekty s výsledky, které budou prospěšné co největší míře lidí – ať už to byli mí žáci nebo voliči. Dobré výsledky jsou pro mne obrovskou hnací silou. Proto současná podoba Letňan, které jsou moderní a zelenou městskou částí s dostatkem školských i předškolních zařízení, sportovišť i možností zábavy, pro mne není jen uspokojením, ale další motivací. Jsem přesvědčen, že pro voliče je nejdůležitější právě to, v jakém prostředí žijí, je-li dostatek míst ve školách a školkách pro jejich děti a cítí-li se ve svém domově bezpečně. V komunální politice není důležitá politická příslušnost, ale dosažené výsledky. 

Na funkci starosty jste rezignoval sám poté, co jste se stal náměstkem primátora hlavního města Prahy. Co si myslíte o politicích, kteří sedí na dvou a více židlích zároveň?

Jednoduše řečeno ubližují komunální politice v očích voličů. Děláte-li současně více činností najednou, je celý proces v lepším případě jen neefektivní, v horším případě je to ve výsledku průšvih. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že funkce starosty vyžaduje více energie než práce na plný úvazek. V neposlední řadě je dublování více funkcí negativně vnímáno voliči a v konečném výsledku se to projeví i na jejich (ne)účasti u voleb. U posledních voleb v Praze byla účast už jen 34 %.

Co nejvíce pálí občany Prahy 18?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

A vy neklidní nejste?

Vy jste v průzkumech dvouciferného výsledku nedosáhli vůbec a po posledních volbách jste vyprázdnili i lavice ve sněmovně. Jak vidíte budoucnost komunistů?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pěkné výročí.“ Šídlo a další jásají nad koncem Varšavské smlouvy

14:13 „Pěkné výročí.“ Šídlo a další jásají nad koncem Varšavské smlouvy

Ministerstvo zahraničních věcí i Ministerstvo vnitra na X upozornili na 34. výročí od rozpuštění Var…