Starosti s Čubou. Zemanovci prý nevědí, jestli se do Senátu vůbec vrátí

24.02.2017 10:21

Mnoha lidem dobře známý František Čuba se v roce 2014 stal senátorem za SPO. Ve volbách porazil sociální demokratku Alenu Gajdůškovou. Několik měsíců však už v senátu nebyl, přesněji řečeno od loňského srpna. Plat však pobírá v plné výši i se senátorskými náhradami. Možná se ze zdravotních důvodů svého mandátu vzdá, jenže pak bude muset SPO senátora Jana Veleby řešit hned dva problémy.

Starosti s Čubou. Zemanovci prý nevědí, jestli se do Senátu vůbec vrátí
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Čuba

Senátor Jan Veleba (SPO) má problém. V horní komoře vede klub nezávislých senátorů s pěti členy. Kromě něj do klubu patří i Václav Homolka (KSČM), Jaroslav Doubrava (Severočeši.cz) a exministr Jiří Cienciala (Občané spolu – Nezávislí). Pátým členem klubu je jednaosmdesátiletý senátor František Čuba, který v roce 2014 porazil ve volbách sociální demokratku Alenu Gajdůškovou. Teď se však zdá, že je vážně nemocný a možná se vzdá funkce senátora. V tom případě se klub rozpadne. Bude mít příliš málo členů.

Deník Právo připomíná, že Čuba celé měsíce už v senátu nebyl, ačkoli stále pobírá plný plat i s náhradami, které mu slouží k tomu, aby si mohl zaplatit cestu ze Zlína do Prahy na jednání horní komory. Jeho příjem činil přibližně 112 tisíc korun až do prosince a od ledna je to ještě o deset tisíc korun víc.

Celý článek naleznete zde.

Veleba prý zatím s Čubou nemluvil. „Nemluvil jsem s ním, chápete, že když je někdo v takové životní situaci, tak s ním nebudu hned řešit vzdání se mandátu. Komunikuji s jeho asistentem,“ řekl senátor a předseda SPO. Pokud se Čuba mandátu skutečně vzdá, přijde o nemalé peníze na státních příspěvcích – asi o 900 tisíc korun.

Asistent senátora Milan Frnka není o mnoho sdílnější. „Je vhodné, abychom počkali, jak se pan senátor rozhodne, až bude schopen jet do Prahy a uvidí, jak to bude fungovat dále. Na podzim se podrobil operaci. Lékaři mu cestovat do Prahy nedoporučují, zatím dochází jen do regionální kanceláře ve Zlíně,“ řekl deníku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

16:40 Velké dusno kolem Petra Pavla: Novinář vypustil na veřejnost, co prý dělal za komunistů. A generál bouchl do stolu

Server Echo24.cz si posvítil na komunistickou minulost generála Petra Pavla. Ukazuje se prý, že Pave…