Start nové TV Pohoda komplikují v Praze vysílače

25.06.2012 22:24

V pondělí odpoledne, původně v pět hodin, měli mít diváci možnost naladit si novou celoplošnou stanici TV Pohoda. Její start v Praze ale podle vlastníka společnosti Pohoda Top Media Radima Pařízka zkomplikoval problém se synchronizací vysílačů. Jinde v České republice začalo podle Pařízka vysílání ve 20 hodin.

Start nové TV Pohoda komplikují v Praze vysílače
Foto: hns
Popisek: Televize s monoskopem

"Z důvodů synchronizace SFN v Praze se čas spuštění Multiplexu 4 posouvá na pondělí 20 hodin," informoval server iDNES.cz Radim Pařízek. Nicméně ani v osm hodin večer nebyl problém s pražským vysílačem odstraněn.

Kvůli problémům se provozovatelé rozhodli upustit od původního záměru spustit kanál ve všech krajích najednou a spustili vysílání v ostatních částech republiky. "Pražská SFN síť je složená z několika vysílačů. Dříve ji provozovala společnost Telefónica, která používala starý typ vysílačů. My jsme přidali nové a nastavení nefungovalo. To jsme nepředpokládali. Všem divákům se za zpoždění omlouváme," lituje Pařízek. 

Televize nejen pro děti

Nová stanice TV Pohoda měla být původně spuštěna už loni na jaře jako stanice pro dětské diváky. Později ale vlastníci start odsunuli a odchýlili se od zamýšleného programového složení. Důvodem byl prý záměr ředitele České televize Petra Dvořáka, který plánuje dětský kanál ČT3, tomu by soukromá stanice nemohla konkurovat. Nyní by TV Pohoda měla nabízet zejména pořady cílené na rodiny s dětmi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

21:04 Kocáb šokoval: Kdyby v roce 1989 lidé o demokracii hlasovali, asi by neprošla

Zpěvák a politik Michael Kocáb, o němž bylo v posledních dnech často slyšet především v souvislosti …