Státní ozbrojenci nastoupili na Romy a tvrdě zakročili. Českem obíhá VIDEO z Ruska

04.07.2016 11:31

Na českém internetu koluje video odvysílané ruským „prvním tulským“ televizním kanálem, na kterém je vidět, jak ruská jednotka speciálního nasazení (OMON) zasahuje proti obyvatelům romského původu z obce Plechanovo v Tulské oblasti. Mnohé domy měly být údajně nelegálně napojené na přípojky plynu a elektrické energie.

Státní ozbrojenci nastoupili na Romy a tvrdě zakročili. Českem obíhá VIDEO z Ruska
Foto: youtube.com
Popisek: Jednotky OMON

Anketa

Přestřelil Miloš Zeman, když velvyslance USA Schapira nepřímo nařkl z korupce?

4%
96%
hlasovalo: 10499 lidí

Původně přijeli do vesnice policisté spolu s hasiči kvůli oznámení o požáru, v důsledku kterého shořely dva domy. Zatímco se hasiči snažili uhasit požár, policisté evakuovali vzplanuvší budovy.

Příčinou požáru bylo podle vyjádření expertů špatné napojení domů na zdroj elektrické energie.

Obec Plechanovo, kde žije početná romská minorita, se již jednou ocitla v záři reflektorů ruských médií. Poprvé tomu bylo na konci března letošního roku, kdy do vesnice přijeli technici s úmyslem odpojit od zdroje elektrické energie ty domy, které se na něj napojily nelegálně a za spotřebovanou energii neplatily.

Elektrotechnici se ovšem setkali s davem čítajícím přibližně 300 romských obyvatel obce, kteří je zasypali kameny a odehnali dřevěnými holemi.

Později se ruské úřady rozhodly situaci rázně vyřešit a do obce poslaly zhruba 500 těžkooděnců z jednotky speciálního nasazení, kteří měli za úkol dohlédnout na spravedlivou distribuci energie.

Na záběrech tulského prvního kanálu je možné vidět, jak se ruští technici za účasti těžkooděnců pouští do své práce a odpojují mnohé z obyvatel vesnice od zdroje plynu a elektrické energie. Členové speciálních jednotek jakýkoli projev nesouhlasu s postupem pracovníků energetických společností velmi tvrdě potlačují.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

9:21 Konec Lipavského: Po průšvihu v ČT přišlo nečekané. A zlé

Úplný idiot. I takové názory zaznívaly poté, co Jan Lipavský po schůzce s prezidentem Zemanem prezen…