Státní rozpočet se v dobnu propadl o 16,5 miliardy

02.05.2013 22:32 | Zprávy
autor: joh

Státní rozpočet se v dubnu propadl do schodku 16,5 miliardy korun. V březnu bylo hospodaření státu v přebytku 14 miliard korun. I tak jde ale podle ministerstva financí o nejlepší dubnový výsledek od roku 2000. Loni v dubnu rozpočet vykázal deficit 44,7 miliardy korun. Na celý letošní rok je schválen rozpočet s deficitem 100 miliard korun.

Státní rozpočet se v dobnu propadl o 16,5 miliardy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek

Pokud by se podle ministerstva financí zohlednil mimořádný vliv dříve zaplacených záloh na regionální školství ve srovnání s minulým rokem, výsledek rozpočtu by se prý zlepšil o více než 40 miliard. Schodek za první čtyři měsíce letošního roku by činil jen čtyři miliardy korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Martin Šebestyán, MBA byl položen dotaz

Ještě jeden dotaz

Podle té vaší logiky - ztracený dokument = neplatný. Když ztratím třeba fakturu nebo nějaký dopis o pokutě, kterou mám zaplatit, tak to taky nemusím platit? Nepřijde vám to absurdní a to vaše tvrzení směšné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přestřelka o peníze pro Kavčí hory. Nora Fridrichová mnohé překvapila

7:58 Přestřelka o peníze pro Kavčí hory. Nora Fridrichová mnohé překvapila

Mediální gramotnost některých politiků vládní koalice je limitovaná. To je podle Jakuba Železného dů…