Štěch upozornil, že toto prohlášení nepodepsal, ale přihlásil se k němu. Zdůraznil, že forma prohlášení ústavních činitelů není neobvyklá a používá se již tři roky. „Snažíme se, aby každý nemluvil jinou řečí,“ podotkl Štěch.
Podle Brože by místo tohoto prohlášení stačilo prohlášení ministra zahraničí nebo předsedy vlády. „Ale bylo zbytečné zatahovat tam předsedy obou komor parlamentu,“ prohlásil.
Štěch uvedl, že jej o prohlášení požádal ministr zahraničních věcí. Svůj krok nepovažuje za překročení pravomocí předsedy senátu. Celé kauzy se podle něj chopili lidé, kteří z toho chtějí vytlouct politický kapitál.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
komentáře , prohlášení , Štěch , Události , Brož
autor: vam
Vy pořád řešíte jen nějakou regulaci obsahu na internetu
Ale řešíte problém i z opačného úhlu, kdy se nejen z internetu vytrácí svoboda slova a názoru? Mě přijde, že se dnes už nahlas nesmí říci, co si opravdu myslíte. Nemyslím nezákonné věci, ale prostě svůj názor, který třeba zrovna vaše vláda nebo většinová společnost neuznává. To ale pak přeci není žá...
Další články z rubriky

4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu
Dovolená v Itálii, to je moře, slunce a výborná káva. A také levné a kvalitní jídlo, jak nám potvrdi…
- 19:31 Trump se naštval na Putina: Hezky mluví a pak všechny bombarduje
- 13:13 Pospíšilovi to ujelo. „Vyzradil tajnou taktiku SPOLU“
- 15:00 Ruské ztráty? Analytik nastřílel díry. Vážné
- 8:20 Prasklo to. Válkovi se léto změní v noční můru
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád