Štěch k prezidentově kritice chyb v Sobotkově žádosti: Já bych to na veřejnosti neřešil

29.01.2014 19:51

Hlavu státu nepřímo kritizoval v pořadu Interview Daniely Drtinové předseda Senátu Milan Štěch z ČSSD. A to za její kritické výroky na adresu premiéra Bohuslava Sobotky v souvislosti s tím, že premiér se v žádosti o jmenování vlády dopustil šesti chyb. Štěch v pořadu uvedl, že kdyby takový chybný návrh dostal on, neřešil by to před veřejností.

Štěch k prezidentově kritice chyb v Sobotkově žádosti: Já bych to na veřejnosti neřešil
Foto: Martin Vlček
Popisek: Předseda Senátu Parlamentu České republiky Milan Štěch (ČSSD)

„Lidé, kteří jsou velkorysí, by to měli umět přejít,“ podotkl k tomu Štěch s tím, že on by na místě prezidenta vytvářel přátelštější a kolegiálnější atmosféru.

Na otázku, zda tento případ nezakládá podobu budoucího spravování země, kdy prezident bude čekat na první chyby vlády, uvedl, že to ukáže až budoucnost. Podle Štěcha by ale prezident takovým postupem body u veřejnosti nezískal.

Předseda Senátu také nevyloučil, že haškovské křídlo v sociální demokracii čeká na rozkol v ČSSD. Spíše prý ale mají příznivci Michala Haška obavu,  aby nebyli vyřazeni z rozhodovacího procesu.

Naznačil také, jakým směrem by se mohl vyřešit spor o to, zda se mají hejtmané, kteří jsou zároveň poslanci, vzdát postu hejtmana. Podle Štěcha by bylo řešením, kdyby se poslanci po vzdání se postu hejtmana nestali jen řadovými poslanci tak, aby měli možnost své zkušenosti využít.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Češi jsou rasisté, smutní klimatická aktivistka. Tento pocit ji přepadá i v tramvaji. Špatně jí je i z ekonomického růstu

8:10 Češi jsou rasisté, smutní klimatická aktivistka. Tento pocit ji přepadá i v tramvaji. Špatně jí je i z ekonomického růstu

V Česku žijí i lidé, kteří všechno vidí skrze rasu. Například klimatická aktivistka Michaela Pixová,…