Stehlíková na Primě opět rozebírala Putina: Rakovina. Agónie, dramatické křeče. Snaží se jen vydržet do 9. května...

05.05.2022 22:04 | On-line

Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! byli psychiatrička Džamila Stehlíková, biochemik Zdeněk Hostomský a advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Diskutovali o vážné situaci na základní škole v Bílině, kde nepřizpůsobiví žáci terorizují své spolužáky i pedagogy. Probral se psychický stav ruského vůdce Vladimira Putina. A stranou nezůstaly ani billboardy hnutí ANO hlásající „Za Babiše bylo líp“.

Stehlíková na Primě opět rozebírala Putina: Rakovina. Agónie, dramatické křeče. Snaží se jen vydržet do 9. května...
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Džamila Stehlíková rozebírá psychiku Vladimíra Putina

Anketa

Je sněmovní opozice (ANO a SPD) dostatečně důrazná v boji s vládou?

hlasovalo: 36699 lidí

Zaměstnanci bezpečnostní agentury od pondělí dohlížejí v Základní škole Za Chlumem v Bílině na bezpečnost žáků a pedagogů, které terorizuje dvacítka nepřizpůsobivých žáků. Radnice se coby zřizovatel školy k nebývalému kroku rozhodla na základě stupňující se agresivity některých žáků druhého stupně.

Stehlíková volá po aktivním zásahu rodičů problémových žáků, naznačila, že výchova žáků ve škole nebyla důsledná: „Hodnoty se rodí v rodině. Jejich rodiče musejí být povoláni, aby to dali do pořádku. Žák, který zlobí jako puberťák, procházel školou od první třídy, takže tady byla šance promarněna. Měli tu být asistenti pedagogů už od první třídy. Takže prevence, prevence, prevence,“ upozornila s tím, že pedagog si musí vůči žákům vybudovat autoritu.

Zavedla i sankce v případě, že rodina porušuje pravidlo povinné docházky a nevěnuje se dítěti. „Zavedla bych na základě toho určité vztahy k dávkám,“ uvedla, že někdy nelze přistupovat ke všem stejným metrem. Hledala by i mužskou autoritu, která by nevybouřené chlapce zatáhla ve škole do sportovních aktivit.

Záznam celého pořadu najdete ZDE.

„Musí to být interakce mezi rodičem, pedagogem a tím žákem. Neumím si představit, že by žáci něco separátně dělali a rodiče neměli tušení, co se děje. To už je evidentně nějaký problém,“ soudí Hostomský.

Trochu jiný názor než její předřečníci sdílela advokátka Zwyrtek Hamplová: „Zkusím to bonmotem, chtělo by to do každé školy Igora Hnízda,“ zmínila postavu velmi svérázného učitele z filmu Obecná škola.

„Protože ne na všechny děti platí vlídné slovo a psychologické poučky. Hra na přílišnou rovnost, že se všechny děti musejí integrovat a porozumět si, to je krásná, ale nereálná představa. Tady si s rovností prostě nevystačíme,“ preferuje, aby na některé děti byl jednoduše používán přísnější režim.

Prostor dostal i vývoj covidové epidemie. Sněmovna schválila zrušení stavu pandemické pohotovosti. Končí povinnost nosit roušky i u lékaře. Máme se obávat další podzimní vlny? Podle biochemika Hostomského rozhodně ne: „Covid už je endemická respirační nemoc, kterých tu máme spoustu. Někdy v polovině září se to zvedne, ale skutečně bych se toho nebál. Jako populace jsme tomu již byli vystaveni, nejsme naivní populace,“ zdůraznil.

„Takže něco přijde, ale je to, jako kdybychom dělali dramatizaci z toho, že lidé budou v zimě nachlazení a budou chrchlat. Už nedramatizovat!“ dodal odborník, že už jsme se s covidem naučili žít.

Pozornost se následně stočila ke zdravotnímu stavu Vladimira Putina. Podle odborníků působí Putin křehce až roztřeseně. Objevují se záběry, kde má Putin nateklý obličej, ošívá se, kouše si rty, má shrbenou postavu a napadá na nohu.

Komentáře se zhostila psychiatrička Stehlíková: „Je evidentní, že poslední dva tři měsíce se jeho zdravotní stav, a to i ten fyzický, rapidně zhoršil. Připadá mi, že nechápe, že tu válku prohrává. Připadá mi, že je to nějaká agónie, ale v té agónii ty křeče, které přicházejí, mohou být velice dramatické.

Je evidentní, že plány, které spřádá kolem 9. května, jestli to bude všeobecná mobilizace nebo další útoky a zvěrstva... my to nevíme. Bohužel je to člověk, který není nemocen jenom fyzicky. Spekuluje se o parkinsonu a rakovině štítné žlázy. Domnívám se, že parkinsonova choroba by mohla být reálná. Tím, jak se držel stolu, a když vidíme záběry, kde má třes, to vše tomu nasvědčuje.

Není to ale ta nejvážnější choroba, kterou trpí. Nejvážnější choroba je rakovina, o čemž svědčí výzkum ruských investigativců, že třicetkrát ho navštívil onkolog a chirurg pro štítnou žlázu. Dokonce se spekuluje, že má podstoupit znovu operaci, je evidentní, že bere daleko více kortikosteroidů, má obličej jako polštář. Zřejmě došlo k metastázám nebo recidivě...,“ hodnotila Stehlíková zdravotní stav šéfa Kremlu.

Zákroku se ale podle ní Putin bojí. „Protože ta pyramida, vertikála moci, je vázána na jednoho člověka. Pokud bude Putin v bezvědomí, budou se dít věci. Putin se snaží vydržet do 9. května,“ dodala, že už nyní ruský vůdce řeší, kdo ho bude zastupovat v době jeho narkózy.

Závěrem se probralo téma billboardů „Za Babiše bylo líp“, které zaplavily Česko. Jde o kampaň hnutí ANO, která podle některých názorů není vhodná v době, kdy se Česko stará o stovky tisíc uprchlíků, tedy je logické, že před válkou skutečně bylo líp.

Podle Zwyrtek Hamplové jde o zneužití situace: „Čtu to celé tak, že dnes každý politik zneužije kdeco, aby zvýšil své PR. Zažila jsem to u Babišovy vlády, ale i u současné vlády, zkrátka u kterékoli vlády, která tu byla. Dnes ale skutečně řešíme vážné věci, nepovažuji to za vhodné, čekala bych seriózní návrhy,“ vyslovila svůj názor advokátka, která vyzvala opoziční strany, aby raději zatlačily na vládu, aby se tolik nezapojovala do rusko-ukrajinského konfliktu a nevyzbrojovala dál Ukrajinu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

COVID

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

To s tím porušováním slibů začínáte brzy

Před volbami jste slibovali nezvyšovat ceny MHD, teď jste u moci asi měsíc a už slib porušujete a ceny jízdenek zvyšujete. Navíc v době, kdy ceny pohoných hmot klesají. Co se teda změnilo, že jste takhle otočili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

15:00 Padající banky: „Domek z karet. Už nevěřím“ Temně z USA

Z pádu Credit Suisse bude zřejmě profitovat největší švýcarská banka UBS. Už jen proto, že záruky po…