Štětinu zastihl Zemanův projev na cestě do Bruselu. Toto hned o prezidentovi napsal

26.12.2014 21:25

Dnešní vánoční projev prezidenta Miloše Zemana neunikl pozornosti jednoho z jeho největších kritiků, europoslance Jaromíra Štětiny. Na svém facebookovém profilu prozradil, že se o proslovu hlavy státu dozvěděl při cestě z Prahy do Bruselu. Poznamenal přitom, že už několikrát musel svým kolegům v europarlamentu vysvětlovat, „co je ten český prezident“. Štětina tvrdí, že se Zemana snaží omluvit a jeho problémy vysvětluje alkoholismem.

Štětinu zastihl Zemanův projev na cestě do Bruselu. Toto hned o prezidentovi napsal
Foto: senat.cz
Popisek: Senátor Jaromír Štětina

Zeman pronesl své vánoční poselství, které nahrazuje dřívější novoroční prezidentské proslovy, již podruhé. V tom dnešním například pochválil Sobotkovu vládu za to, že dala lidem naději. „Podnikatelé začali mít větší chuť investovat a spotřebitelé o něco větší chuť utrácet,“ řekl Zeman. Vláda podle něj pomohla i rodinám s dětmi a valorizací penzí také starobním důchodcům. Podpořil také zvýšení minimální mzdy tak, aby se zvětšil rozdíl mezí ní a sociálními dávkami, což podle něj lidi více motivuje k práci.

Fotogalerie: - Vánoční poselství

Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...
Prezident Miloš Zeman přednesl ze zámku v Lánech s...

Zeman už se těší na zákon

Prezident rovněž uvedl, že se těší, až vejde v platnost zákon o původu příjmů. Ten by podle něj měl být co nejtvrdší a také by měl zasahovat co nejvíce do minulosti. Aby to nedopadlo podle prezidentových slov: „Co sis nakradl, to máš, teď už nekraď.“

Za základní náplň své funkce označil snížení nezaměstnanosti. „Protože nezaměstnanost je nejenom ztráta ušlého výdělku, ale je to i ponížení lidské důstojnosti,“ uvedl Zeman.

Nebudu ustupovat řvoucímu davu

Vyjádřil se i k protizemanovským protestům, které se objevily v Praze letošního 17. listopadu. Uvedl, že nikdy nebude ustupovat řvoucímu davu. „Naposledy se řevem dorozumívali neandrtálci, ale to je poměrně dávno,“ řekl. Prý také nikdy nebude souhlasit s tím, aby se za symbol boje za lidská práva vydávala pornografická skupinka s vulgárním názvem, protože je to prý urážka skutečných bojovníků za lidská práva.

Štětina je známým Zemanovým kritikem. Ve vysílání Českého rozhlasu již dříve uvedl, že prezident naši politiku velmi znevěrohodnil. Ve svých výrocích týkajících se Ukrajiny Zeman podle Štětiny mluví naprosto jasně proti našim spojeneckým závazkům. „Nejnebezpečnější na tom je, že prezident kolaboruje s nebezpečnou mocností, která se od absolutismu pohybuje k diktatuře,“ uvedl europoslanec s tím, že prezident se v mezinárodní politice stává bezpečnostním rizikem pro náš stát.

Komentář europoslance Jaromíra Štětiny:

Tak jsem dnes dojel z Prahy do Bruselu, protoze tu mam par veci na praci. Tady jsem se po cestě dozvedel o projevu pana prezidenta. Uz nekolikrat jsem musel odpovidat kolegum poslancum EP na otazku, co to je cesky prezident. Snazim se ho omluvit a vysvetluji jeho projevy alkoholismem. A stydim se.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

12:01 Krach Štětiny: Je zle. Výčitky, zloba, dokonce „penisy“

Mezi těmi, kdo se nyní budou poroučet z Evropského parlamentu, je i Jaromír Štětina, který kandidova…