Steve Banon prý končí v Trumpově týmu

05.04.2017 20:42

Americký prezident Donald Trump vyhodil z Národní bezpečnostní rady svého dosavadního poradce Steva Banona. Tento muž je přitom považován za nejvlivnějšího poradce 45. prezidenta USA.

Steve Banon prý končí v Trumpově týmu
Foto: Facebook D. Trump
Popisek: Donald Trump
reklama

Vysoce postavený úředník Bílého domu novinářům prozradil, že z Národní bezpečnostní rady (NSC) zmizí Trumpův dosavadní klíčový poradce, jedna z hlavních opor Trumpovy administrativy. O kroku amerického prezidenta Trumpa informovala agentura Reuters.

Celou zprávu v angličtině najdete zde.

Banon měl podle úředníka z Bílého domu působit ve spolupráci s Michaelem Flynnem, jenže když ani ne po měsíci opustil post poradce pro bezpečnost, Banonových služeb prý už nebylo třeba. Připomeňme, že Flynn musel post poradce pro národní bezpečnost opustit poté, co vyšlo najevo, že jednal s vysoce postavenými představiteli Ruské federace ještě předtím, než se Trumpova administrativa ujala svých funkcí, a to je ve Spojených státech považováno za nepřijatelné.

Odchod Banona z NSC však nemusí mnoho znamenat, protože Trumpovým poradcem podle všeho zůstává. Zůstává jím i navzdory tomu, že je často kritizován za poměrně radikální názory, které jsou prezentovány např. na serveru Breitbart.com. Banon tomuto serveru v minulosti šéfoval. Dnes portál patří mezi mediální podporovatele Trumpa.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

22:22 Ovčáček se postavil přívalům hnusu na Filipa. Napsal autorům, co si o nich myslí, hezky od podlahy. A z druhé strany...

Ředitel odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček se znechucením sleduje, …