Stovky lidí protestují v Českých Budějovicích proti KSČM

17.11.2012 16:32

Nespokojenost s účastí KSČM ve vedení Jihočeského kraje přišlo při shromáždění na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. vyjádřit několik stovek lidí.

Stovky lidí protestují v Českých Budějovicích proti KSČM
Foto: hns
Popisek: Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola
reklama

Demonstrací vrcholí týdenní studentské protesty, které začaly ve chvíli, kdy hejtman Jiří Zimola (ČSSD) jmenoval radní pro školství Vítězslavu Baborovou z KSČM.

Krátce před 15:00 proudily na českobudějovické náměstí zástupy lidí. Někteří účastníci shromáždění dorazili s transparenty. Na nich byla hesla jako: "Rudí bratři, vraťte se do rezervace."

Mítink zahájil vůdce studentů třeboňského gymnázia a organizátor dnešní akce Dominik Hořejší. "Nesouhlasíme s tím, aby se komunisté podíleli na moci nad krajem," vysvětlil jeden z důvodů, proč se dnešní shromáždění koná.

V Jihočeském kraji uzavřela povolební koalici vítězná ČSSD s druhou KSČM. Komunisté mají tři místa v krajské radě. Učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha nato sepsal ještě před jmenováním Baborové radní petici proti tomu, aby krajské školství vedl zástupce komunistů. Petici už podepsalo téměř 8000 lidí.

Studenti třeboňského gymnázia v pondělí vstoupili do stávkové pohotovosti. Následně je podpořily i jiné střední školy v kraji a Jihočeská univerzita.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

13:27 Vláčeli mě. Ale měl jsem pravdu! Prymula udeřil na média

Na postu ministra zdravotnictví vydržel jen 39 dní, nyní radí premiéru Babišovi. Roman Prymula byl h…