Strach francouzského hlavního proudu z Le Penová. Po zastřelení policisty v Paříži ještě stoupl

21.04.2017 7:27

Páteční Lidové noviny přináší bližší informace o útoku na pařížském bulváru Champs-Élysées. Útok, při němž zemřeli policista a střelec, může v nedělním prvním kole nahrát krajně pravicové političce Marine Le Penové.

Strach francouzského hlavního proudu z Le Penová. Po zastřelení policisty v Paříži ještě stoupl
Foto: wikipedia
Popisek: Francouzská vlajka.

Francouzský prezident Francois Hollande vystoupil ještě během noci na pátek před Francouze a Francouzky a promluvil k nim o útoku teroristické povahy. Zatím však nebylo s definitivní platností potvrzeno, že šlo o teroristický útok. Ať už šlo o akt teroristů či nikoli, mohl by posílit pozice krajně pravicové političky Marine Le Penové.

„Lidé mladší 35 let vyrůstali ve společnosti, kde Národní fronta vždy byla přítomna a tvoří už součást francouzského politického života. Dochází tak k jisté normalizaci či banalizaci této strany,“ vysvětluje pro LN francouzský politolog Guillaume Bernard z Katolického institutu pro postgraduální studia v Paříži. „Mladí lidé žádají něco stabilnějšího než konzumní společnost. Na část této poptávky zjevně odpovídá Národní fronta,“ dodává.

Jeden útočník byl zastřelen, druhý podle francouzských médií uniká. Při útoku bohužel zemřel jeden policista a další strážci zákona byli zraněni. Nutně nemuselo jít o teroristický útok, podle agentury Reuters to mohla být také loupež.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

21:48 Demonstrace před parlamentem? Zcela nezákonná. Zkušená pořadatelka Lenka Procházková srovnává s vlastní zkušeností a hovoří o metodách z Majdanu

Nad tím, že desítkám demonstrantů umožnili policisté ve středu 11. července oblehnout hlavní vchod d…