Středočeští radní vítají propuštění Ratha. Diví se, proč až po volbách

11.11.2013 19:59

Středočeští radní z ČSSD přivítali propuštění Davida Ratha z vazby. Podle hejtmana Josefa Řiháka je ale podivné, že rozhodnutí padlo až po parlamentních volbách, kdy je „najednou klid“.

Středočeští radní vítají propuštění Ratha. Diví se, proč až po volbách
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě
reklama

„Já jsem samozřejmě lidsky rád, protože zadržovat někoho 18 měsíců ve vazbě není určitě správné," řekl Josef Řihák, podle nějž se Davidu Rathovi dostalo zacházení jako s "desetinásobným vrahem". Poukázal také na to, že Rathova kauza před volbami plnila stránky novin. "Kladu si otázku, proč ho nepustili před volbami. Teď je najednou klid," podotkl Řihák.

"Jsem vcelku rád, že David Rath byl propuštěn na svobodu a že bude vyšetřován na svobodě, protože si myslím, že ta vazba už byla hodně dlouhá," vyjádřil se podobně Řihákův statutární zástupce, náměstek pro dopravu Miloš Petera (ČSSD), který v minulém volebním období zasedal v krajské radě spolu s Rathem.

Hejtmanův náměstek pro životní prostředí a někdejší Rathův blízký spolupracovník Marek Semerád (ČSSD) uvedl, že má z Rathova propuštění radost a že by se s ním chtěl příští týden setkat. "Je to kamarád, jsem rád, že ho pustili, že je z vazby venku a že může být se svou rodinou. Ale samozřejmě víme, že to nic neznamená, že ten proces běží dál," uvedl Semerád.

Řihák naopak o osobním setkání s Rathem neuvažuje. "Myslím si, že určitě netouží vidět mě, ale svoji rodinu. Třeba se ale někde potkáme, to nevím," poznamenal.

Rozhodnutí vrchního soudu přivítal i další krajský náměstek Marcel Chládek (ČSSD), který byl také blízkým spolupracovníkem bývalého hejtmana. Osobní setkání ale zatím neplánuje, protože bude v jeho procesu brzy vypovídat jako svědek. "Aby někdo nemohl předjímat, že to je nějaké ovlivňování," podotkl Chládek. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

11:55 ,,Šibenice." Piráti hlásili Lipovskou a Xavera Bruselu. A teď přituhuje

Na místa členů Rady ČT usedli publicista Pavel Matocha, ekonomka Hana Lipovská a moderátor Luboš Xav…