Spencerová na úvod připomíná, že Jarema od nástupu do čela prokuratury, kam ho po svém zvolení vytáhl prezident Petro Porošenko, sliboval na všechny strany modré z nebe – především prý prošetření masakrů na Majdanu a tvrdý tah na miliardy, které si nakradli Janukovyč a spol. Už v té době prý nicméně kolem něj a jeho nejbližších spolupracovníků začaly ožívat třebas i roky staré korupční kauzy, Jarema začal být srovnáván se svým (Janukovyčovým) předchůdcem a kleptokratem Pšonkou a ukrajinská média se „sama od sebe“ vrhla do protijaremovské kampaně.
Poslanci a média dle Spencerové Jaremovi vyčítali mnohé a především nedodržené sliby. Skutečnost, že po roce nestanul před soudem žádný z Janukovyčových oligarchů a zkorumpovaných politiků, natož aby se do země vrátily ulité peníze, dostalo Jaremu pod velký tlak. Když navíc v lednu oficiálně oznámil pro vládnoucí elitu údajně nepřijatelnou skutečnost, že první tři oběti z Majdanu nebyly zastřeleny z policejních zbraní, nýbrž loveckou puškou, byl jeho osud zpečetěn. Generální prokurátor nakonec sám podal demisi, aniž by čekal, až ho parlament oficiálně odvolá.
Za vším stojí oligarcha Kolomojský

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš