Stropnický představil nové náměstky, Koštoval bude státní tajemník

03.02.2014 15:18

Novými náměstky na Ministerstvu obrany budou Jiří Borovec, Bohuslav Dvořák a Tomáš Kuchta. Dosavadní náměstek Daniel Koštoval bude státním tajemníkem.

Stropnický představil nové náměstky, Koštoval bude státní tajemník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Stropnický

Ve vedení ministerstva naopak končí Lenka Ptáčková Melicharová, Libor Karásek a Libor Tejnil. Dosavadní náměstek Daniel Koštoval bude státním tajemníkem. Na tiskové konferenci to oznámil ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Nový ministr chce v čele resortu zlepšit hospodárnost nakládání se státními financemi. Rád by také nadále zprůhledňoval nákupy vojenské techniky a soutěže na správu armádního majetku. Třetí prioritou je pro něj zlepšení komunikace s českým zbrojním průmyslem. Rád by podporoval i jeho vývoz do zahraničí.

Stropnický bude mít vlastní tým externích poradců. V něm bude například někdejší náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Dalším expertem bude šéf české pobočky Transparency International David Ondráčka. Stropnický počítá s dalšími dvěma až třemi odborníky, kterými tým postupně doplní.

Jiří Borovec, který byl dříve ředitelem státní společnosti Čepro a výrobním ředitelem ČEZ, bude mít jako první náměstek na starosti hospodárnost resortu. Mezi své priority řadí zlepšení procesu vyhlašování výběrových řízení na údržbu nemovitého majetku. Zmínil také možnost zavést zveřejňování zakázek na internetu nebo využívání elektronických aukcí.

Zprůhlednění zakázek bude úkolem pro dlouholetého vojáka Bohuslava Dvořáka. Nový náměstek do konce týdne v armádě skončí. Obrana podle něj v minulosti často ležela na průsečíku ekonomických zájmů soukromých firem a výdajů ze státního rozpočtu.

Zlepšení komunikace s českým zbrojním průmyslem bude mít na starosti Tomáš Kuchta. Zbrojaři v minulosti kritizovali vedení resortu, jemuž vyčítali například upřednostňování nákupů přes agentury NATO.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…