Stropnický v ČT: I přes odlišné výroky prezidenta bylo na summitu jasné, co chceme

5. 9. 2014 22:28

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) v pátečních Událostech, komentářích hovořil o dnes skončeném summitu NATO. Česko patří mezi ty členské země, které zcela neplní své závazky, protože neinvestuje dost peněz do armády, konkrétně dvě procenta HDP ročně. Podaří se to změnit, když se k tomu Česko zavázalo v době vstupu do aliance? Hovořil také o rusko-ukrajinské krizi.

Stropnický v ČT: I přes odlišné výroky prezidenta bylo na summitu jasné, co chceme
Foto: Daniela Čunková
Popisek: Ministr obrany Martin Stropnický

V otázce navýšení investic do armády jde podle Stropnického především o to, aby se podařilo zastavit trend poklesu investic do armády. Tento postoj zastávala Česká republika. V této souvislosti stojí za pozornost, že Ministerstvo obrany dostalo pro příští rok o miliardu a půl víc. „Uspoříme i na nákladech a na prodeji nepotřebného majetku, takže já věřím, že náš rozpočet bude ještě vyšší,“ podotkl Stropnický. Ministerstvo obrany počítá se 43,5 miliardami korun.

Česko také nabídne pomocnou ruku při budování jednotek rychlého nasazení aliance. Stropnický také zdůraznil, že bylo na jednání jasné, co Česko chce. A to i navzdory poněkud odlišným výrokům prezidenta Miloše Zemana. Podle Stropnického by měl svá slova vysvětlovat především prezident sám, ale jako ministr obrany nemá se Zemanovým pohledem na věc žádný problém.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

18:11 Veřejnoprávní redaktor rozpálil fanoušky Ester Ledecké do běla. A pokračuje v kritice i po jejím olympijském zlatu

Redaktora z ČRo Miroslava Bureše stále rozčiluje to, že česká reprezentantka ve snowboardu a v alpsk…