Svátek práce oslaví především ČSSD a KSČM

29.04.2013 11:37 | Zprávy
autor: adr, čtk

Prvomájové oslavy Svátku práce chystají letos z politických stran především sociální demokraté a komunisté. Kromě setkání na Výstavišti v pražských Holešovicích plánují obě strany desítky akcí po celé republice. Vládní TOP 09 žádnou akci nechystá, podobně se k svátku staví hlavní kancelář ODS. Pražští občanští demokraté se ale stejně jako v minulosti sejdou na Petříně. V Přerově se shromáždí příznivci Dělnické strany sociální spravedlnosti.

Svátek práce oslaví především ČSSD a KSČM
Foto: Martin Kovář
Popisek: ČSSD slavila 1. máj ihned po KSČM

Sociální demokraté budou slavit v úterý a ve středu na více než 100 místech ve všech 14 krajích. Jen v Praze připravila nejsilnější parlamentní strana sedm setkání s příznivci, z nichž největší začne ve středu ve 14:00 na Výstavišti v Holešovicích. V Brně, kde bude i předseda strany Bohuslav Sobotka, si sociální demokraté dali dostaveníčko u tamní přehrady už o hodinu dříve, v Plzni u Šídloveckého rybníka ve 14:00.

ČSSD chystá anketu

ČSSD chystá setkání i v dalších krajských městech. Program chce strana zpestřit anketou, v níž se voliči budou moci vyjádřit k jejímu připravovanému programu. Odpovídat budou třeba na otázky o minimální mzdě, majetkových přiznáních, registračních pokladnách nebo regulačních poplatcích.

Komunisté a jejich příznivci se tradičně sejdou v 9:00 u Křižíkovy fontány na pražském Výstavišti. Po celé republice pak budou desítky menších setkání. Například v Ústí nad Labem začnou oslavy v 9:00 v městských sadech, slavit se bude rovněž od 10:00 na Moravském náměstí v Brně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…