Svědomí mám čisté, odrážel Sobotka z ODS výtky čtenářů

03.01.2014 13:49

Přemysl Sobotka, místopředseda Senátu za ODS a neúspěšný kandidát na prezidenta republiky, zodpověděl na svém profilu na ParlamentníchListech.cz několik dotazů od čtenářů. Uvedl například, že i přes občasnou skepsi stojí za to neustále bojovat o kvalitní demokracii.

Svědomí mám čisté, odrážel Sobotka z ODS výtky čtenářů
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Přemysl Sobotka

Jeden ze čtenářů Sobotkovi vyčetl, jakým právem kritizuje minulou dobu socialismu, když jemu samotnému hrozí vězení za krádeže, které ODS v zemi za uplynulých více jak dvacet let napáchala.

„Minulou dobu nesoudím, jen upozorňuji na zrůdnost totalitního systému, ve kterém jsme žili. A že nejde jen o historii, o tom svědčí Severní Korea. Ta se také ohání komunismem a marxismem-leninismem,“ odvětil Sobotka s tím, že každý soudný člověk takový režim zkrátka odsuzovat musí.

Přečtěte si Sobotkovy odpovědi v celém znění ZDE, ZDE a ZDE.

Možnost, že by mu hrozil jakýkoliv trestněprávní postih, důrazně odmítl. Jeho svědomí je prý čisté. „Leda, že by se k moci vrátili komunisté a opět by začali zavírat své politické odpůrce, jak už to jednou udělali,“ dodal.

Demokracie se stále vyvíjí

Další čtenář Sobotkovi vmetl ostrý dotaz, jak je možné, že se Česko stalo takovým diktátorským, teroristickým, zlodějským a prolhaným státem vůči svým občanům, v němž se soudci řídí podle vlastních zákonů a ministerští úředníci nedbají na platné předpisy.

Sobotka odvětil, že demokracie se neustále vyvíjí a její úroveň je závislá na všech lidech, kterých se týká, tedy na voličích, politicích, soudcích i na policii. „Také někdy propadám skepsi, ale říkám si, že ten permanentní boj o kvalitu demokracie za to stojí,“ věří.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

19:51 Poteče krev? Vtrhnou odpůrci Babiše do Sněmovny? Padla zlá slova, vlastně ještě horší

„Byl by to boj a rozhodně nic hezkého.“ To ne, žádné násilí! Ani evidentní političtí odpůrci nové Ba…